MKS Dąbrowa Górnicza - WKS Śląsk Wrocław 96:103. Emocje w końcówce ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza przegrali ze Śląskiem Wrocław, ale kibice w Hali Centrum zobaczyli ciekawy mecz  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza przegrali ze Śląskiem Wrocław, ale kibice w Hali Centrum zobaczyli ciekawy mecz Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Karina Trojok
W piątkowym meczu 7. kolejki Energa Basket Ligi koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza przegrali z WKS Śląskiem Wrocław 96:103. Mistrz Polski wygrał dopiero po dogrywce i z kompletem punktów przewodzi w tabeli EBL. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu MKS Dąbrowa Górnicza - WKS Śląsk Wrocław.

MKS Dąbrowa Górnicza - WKS Śląsk Wrocław 96:103. Emocje w końcówce

Koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza nie sprostali WKS Śląskowi Wrocław przegrywając we własnej hali 96:103. Dla dąbrowian była to pierwsza porażka we własnej hali w tym sezonie, natomiast wrocławianie wygrali siódme spotkanie z rzedu.

Koszykarze z Dąbrowy przystępowali do meczu z mistrzem Polski podbudowani ostatnią wyjazdową wygraną z Rawlplugoem Sokołem Łańcut. Niepokonany do tej pory zespół z Wrocławia to był jednak zupełnie inny rywal niż beniaminek Energa Basket Ligi i po emocjonującej końcówce zwyciężył w Hali Centrum.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU MKS DĄBROWA GÓRNICZA - ŚLĄSK WROCŁAW

MKS rozpoczął spotkanie z obrońcą tytułu od prowadzenia 5:0. Później było jeszcze 15:12 dla gospodarzy, ale Śląsk szybko opanował sytuację i wygrał pierwszą kwartę 24:20. W drugiej kwarcie wrocławianie odskoczyli na 9 pkt (41:32) i na przerwę schodzili z taką właśnie bezpieczną przewagą (53:44).

Na początku trzeciej kwarty goście prowadzili już 65:46 i kontrolowali sytuację na boisku. Przed ostatnią kwartą dąbrowianie tracili do rywali 13 pkt. Zryw w końcówce pozwolił im po rzucie za 3 pkt Alonzo Verge zmniejszyć dystans do Śląska do 3 pkt (82:85).

Na 19 sekund przed końcem po trafieniu Martina Krampelja było już tylko 87:88 lecz wówczas trener Andrej Urlep wziął czas, a później Łukasz Kolenda wykorzystał dwa rzuty osobiste. Verge na 14 sekund przez upływem regulaminowych 40 minut gry znów jednak trafił za trzy i doprowadził do dogrywki.

W niej goście rzucili pierwsze pięć punktów i utrzymali przewagę do końca dodatkowego czasu gry, ale zespół MKS wspierany dopingiem zagłębiowskich kibiców za ambitną walkę zasłużył na pochwałę.

Dąbrowianie meczem ze Śląskiem zaczęli całą serię listopadowych spotkań we własnej hali. Za dwa tygodnie podejmować będą u siebie Legię Warszawa, a w tym miesiącu gościć będą w Hali Centrum jeszcze Anwil Włocławek oraz austriacki zespół Oberwart Gunners, z którym rywalizować będą w Alpe Adria Cup.

MKS Dąbrowa Górnicza - WKS Śląsk Wrocław 96:103 (20:24, 24:29, 14:18, 32:19, 6:13)