Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Monika Kuszyńska dla Aniołów. Koncert Charytatywny „Pokój z Aniołami” na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku

Redakcja
Spora dawka dobrej muzyki i pięknego słowa czeka nas podczas wyjątkowego Koncertu Charytatywnego „Pokój z Aniołami”. Na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku zaśpiewa Monika Kuszyńska.

Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, w ramach Jarmarku Świątecznego w Pszczynie 17 grudnia 2023 r. ( niedziela ) o godz. 16.00 odbędzie się Koncert Charytatywny” Pokój z Aniołami”, podczas którego zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz rozbudowy Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Gwiazdą wydarzenia będzie Monika Kuszyńska. Wystąpią również artyści ze Świetlicy Terapeutycznej „Kulejące Anioły” pod kierownictwem Sabiny Jeziorskiej, uczniowie DOREW w Piasku pod kierownictwem Pani Jagny, Zespół Terapeuci, Kasia Raszka. Poezję zaprezentuje Martyna Morawiec.

- Bardzo się cieszę, że mogłem po raz kolejny zaangażować się w organizację Koncertu Charytatywnego „Pokój z Aniołami”. W tym szczególnym przedświątecznym czasie, kiedy czekamy na Boże Narodzenie, chcemy dzielić się dobrocią z osobami z niepełnosprawnościami, ich opiekunami i rodzinami, aby w tym wyjątkowym miejscu, które nazywają Domem, mogło znaleźć opiekę więcej osób o szczególnych potrzebach. Zapraszam bardzo serdecznie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu – mówi Grzegorz Gaża, Poseł na Sejm RP, który obok Urzędu Miejskiego w Pszczynie oraz PSONI Pszczyna, jest współorganizatorem Koncertu.

Jak podkreśla Krystyna Fuławka, Przewodnicząca Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Pszczynie, obecnie Dom nie jest już w stanie pomieścić nowych osób ze szczególnymi potrzebami, a zainteresowanie edukacją w Ośrodku jest duże i dlatego też Stowarzyszenie, które prowadzi placówkę, poszukuje środków na jej rozbudowę.

- Obecnie nasze Stowarzyszenie otacza wielospecjalistyczną pomocą ponad 100 osób z różnymi niepełnosprawnościami. Mamy podopiecznych w wieku od 3 do 60 lat, dla których prowadzimy dwie placówki pobytu dziennego. Obie mieszczą się w wybudowanym w 2018 roku obiekcie – Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Inwestycja została zrealizowana dzięki determinacji rodziców, z pozyskanych przez nich środków finansowych, bez udziału funduszy publicznych. Upływ czasu pokazał, że nowy obiekt nie jest w stanie sprostać obecnym potrzebom osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Co bardzo ważne - do przyjęcia w obu placówkach jest bardzo wielu chętnych, lista wciąż rośnie. Trzydziestoletnie doświadczenie w działalności Stowarzyszenia, szczególna wrażliwość i zrozumienie dla trosk i potrzeb rodzin dotkniętych niepełnosprawnością dziecka, nie pozwala nikomu z nas przejść obok tego faktu obojętnie, dlatego Stowarzyszenie podjęło decyzję o rozbudowie Domu Kulejących Aniołów – mówi K. Fuławka.

Koncert odbędzie się w ramach Jarmarku Świątecznego w Pszczynie.

- Bardzo serdecznie zapraszam do udziału w Jarmarku Świątecznym, który odbędzie się w dniach od 15 do 17 grudnia na pszczyńskim Rynku. W niedzielę na finał wyjątkowe wydarzenie Koncert Charytatywny, podczas którego przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz Domu Kulejących Aniołów w Piasku. Wystąpi wspaniała wokalistka Monika Kuszyńska oraz artyści niepełnosprawni, którzy na pewno stworzą fantastyczny klimat – mówi Dariusz Skrobol, burmistrz Pszczyny.

Celem Koncertu jest także zaprezentowanie talentów osób z niepełnosprawnościami oraz ich integracja ze społecznością lokalną.

- Osoby z niepełnosprawnościami mają wspaniałe talenty, mają marzenia i potrzeby jak każdy z nas. Chcą być doceniane, kochane, szanowane i tak jak każdy z nas, na to zasługują. Bardzo ważne są zatem wszelkie działania, które sprzyjają integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym, promowaniu równych szans w życiu społecznym. Bardzo istotne jest budowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej, poczucia zaufania, ale przede wszystkim tworzenie bezpiecznej atmosfery – podkreśla Katarzyna Raszka, Członek Sejmiku Osób Niepełnosprawnych Woj. Śląskiego.

Patronat Honorowy nad koncertem objęli: Grzegorz Tobiszowski - poseł do Parlamentu Europejskiego, Grzegorz Gaża - poseł na Sejm RP, Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny.
Wstęp na Koncert jest wolny!

 

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera