MŚ piłkarek ręcznych: Polska - Kuba 27:22 [RELACJA] Karolina Kudłacz-Gloc bohaterką biało-czerwonych

Polskie piłkarki ręczne wygrały swój pierwszy mecz w mistrzostwach świata
Polskie piłkarki ręczne wygrały swój pierwszy mecz w mistrzostwach świata Mariusz Kapała / Gazeta Lubuska
Polskie piłkarki ręczne wygrały swój pierwszy mecz w mistrzostwach świata w Danii. Biało-czerwone pokonały Kubę 27:22 (12:11) , ale nie przyszło im to wcale łatwo. Podopieczne trenera Kima Rasmussena grały zrywami i bezpieczną przewagę wypracowały dopiero w ostatnich 10 minutach gry, bo jeszcze w 51 minucie spotkania prowadziły tylko jednym trafieniem. O naszym zwycięstwie przesądziła skuteczna gra Karoliny Kudłacz-Gloc. Kapitan kadry zdobyła aż 11 bramek.

Polki to czwarta drużyna ostatnich mistrzostw świata i w potyczce z grającymi dopiero po raz trzeci w MŚ nie mającymi zbyt dużego międzynarodowego doświadczenia Kubankami były zdecydowanym faworytem. Spotkanie zaczęło się zgodnie z planem, bo od prowadzenia Polek 3:1.

Później jednak nasze zawodniczki zaczęły popełniać stanowczo zbyt wiele błędów. W pierwszej połowie miały aż 10 strat w ataku, a gdy już dochodziły do sytuacji rzutowych to nie grzeszyły skutecznością.

Rywalki prowadziły już 8:4, ale czas wzięty przez trenera biało-czerwonych pomógł. Najpierw Iwona Niedźwiedź doprowadziła do remisu 10:10, a później Karolina Zalewska skutecznie egzekwując karnego dała nam prowadzenie do przerwy 12:11.

Trener Kim Rasmussen w przerwie nie szczędził swoim podopiecznym krytycznych uwag, bo na drugą połowę wyszły one bardzo zmobilizowane. Polki rzuciły trzy pierwsze bramki odskakując na 15:11 i wydawało się, że kontrolują mecz.

Niestety później znów przytrafił im się przestój w grze i Kubanki dzięki najskuteczniejszej w swoim zespole Ayling Martinez (rzuciła osiem bramek) doprowadziły do remisu 16:16. Zacięta walka trwała do 51 minuty, gdy rywalki po raz ostatni zmniejszyły dystans do Polek do jednego trafienia.

Na szczęście w końcówce sprawy w swoje ręce wzięła Karolina Kudłacz-Gloc. 30-letnia rozgrywająca HC Lipsk rzuciła dwie bramki z rzędu i wypracowała karnego, którego na gola zamieniła Karolina Zalewska. To głównie dzięki swojej kapitan Polki rzucającej z 85 procentową skutecznością wygrały ten mecz 27:22.

W niedzielę o godz. 20.45 Polki zagrają ze Szwedkami, które wieczorem zmierzą się z Angolą. W inaugurującym zmagania w naszej grupie meczu Holandia rozbiła Chiny 42:21 (19:9).

Polska – Kuba 27:22 (12:11)

Polska: Wysokińska, Gawlik - Kobylińska 2, Stachowska 1, Niedźwiedź 1, Gadzina, Kocela 2, Kudłacz-Gloc 11, Pielesz, Zych, Łabuda 1, Zalewska 5, Sądej, Stasiak 1, Kulwińska 1, Archuk 2.