MŚ siatkarzy: Brazylia - Finlandia 3:0 [ZDJĘCIA]

Zdjęcia Arkadiusz Ławrywianiec
MŚ siatkarzy: Brazylia - Finlandia
MŚ siatkarzy: Brazylia - Finlandia Arkadiusz Ławrywianiec
Brazylia pokonała Finlandię 3:0 (27:25, 25:21, 26:24) w ostatnim piątkowym meczu grupy B rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata siatkarzy i pozostała liderem.

TUTAJ znajdziesz zdjęcia kibiców i kibicek w Spodku

Obie drużyny wygrały po dwa wcześniejsze pojedynki, z tym, że broniący mistrzostwa świata Brazylijczycy nie stracili w nich seta.

Finowie mieli miażdżącą przewagę na widowni Spodka. Chyba nigdy wcześniej żaden hymn – poza polskim – nie był w katowickiej hali śpiewany tak głośno i przez taką ilość ludzi. „Meksykańska fala” ruszyła już na początku meczu.

Na parkiecie wśród „Canarinhos” zabrakło ich kapitana Bruno Rezende, który w poprzednim spotkaniu z Tunezją nabawił się kontuzji ręki. Zastąpił go na pozycji rozgrywającego Raphael.

Pierwsza część była bardzo wyrównana do końca. Finowie mieli dwie piłki setowe, rywale wykorzystali swoją pierwszą.

W drugiej partii Skandynawowie byli zmuszeni odrabiać 1 – 2 – punktową stratę. Wyrównali, a nawet wyszli na prowadzenie po zagrywkach Matti Oivanena (19:18). Ale później dzięki „atomowemu” serwisowi Lucarellego Brazylijczycy zdobyli pięć punktów i losy seta były już rozstrzygnięte.

Finowie, chcąc przedłużyć mecz, musieli kolejnego seta wygrać. Byli na dobrej drodze. Po skutecznym bloku prowadzili 13:8, przy drugiej przerwie technicznej 16:11.

Mistrzowie świata, choć przegrywali już 17:20, wyszli z opresji. Wyrównali na 22:22, obronili piłkę setową, a później dwa punkty na wagę wygrane zdobył Lucarelli.

We wcześniejszych piątkowych spotkaniach tej grupy Kuba wygrała z Koreą Południową 3:1 (25:21, 23:25, 25:14, 25:22), a Niemcy z Tunezją również 3:1 (25:13, 25:19, 21:25, 25:12). (PAP

ZOBACZ KONIECZNIE:
GDZIE ZOBACZYĆ MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE? ZOBACZ TUTAJ

Mistrzostwa Świata w siatkówce - sprawdź program tv specjalnych kanałów Polsatu:
Polsat Volleyball 1, Polsat Volleyball 2, Polsat Volleyball 3, Polsat Volleyball 4