Mundial 2010: Argentyna pokonała Meksyk 3:1. Pomogli (trochę) sędziowie

Redakcja
Argentyna wygrała zasłużenie! I nie zmienia tego fakt, że pierwszy gol strzelony został z ewidentnego spalonego. Dwa razy na listę strzelców wpisał się walczący jak lew Tevez. Messi znowu sobie nie pograł, choć asystował przy pierwszej bramce.

Argentyna jest jedną z dwóch drużyn - obok Holandii - która jak dotąd wygrała wszystkie trzy spotkania. Piłkarze z Ameryki Południowej bez problemu zwyciężyli grupę B i weszli do 1/8 finału. Nigeria, Korea Południowa i Grecja nie były w stanie powstrzymać niesamowitej ofensywy zespołu Diego Maradony.

MUNDIAL 2010 JAKBYŚ TAM BYŁ

Meksyk to zespół potrafiący sprawić niespodziankę. Przekonali się o tym dobitnie reprezentanci Francji przegrywając z podopiecznymi Javiera Aguirre 0:2. Oprócz wygranej z Trójkolorowymi Meksykanie odnotowali remis z gospodarzami turnieju i porażkę z Urugwajem.

Faworytem meczu była oczywiście Argentyna. Meksyku jednak nie wolno było z góry skazywać na porażkę, bo w tym zespole drzemie naprawdę duży potencjał. Okazało się jednak, że stać go było tylko na jedno celne trafienie.

SKŁADY

Argentyna: 22-Sergio Romero - 15-Nicolas Otamendi, 2-Martin Demichelis, 4-Nicolas Burdisso, 6-Gabriel Heinze - 14-Javier Mascherano, 20-Maxi Rodriguez, 7-Angel Di Maria - 10-Lionel Messi, 11-Carlos Tevez, 9-Gonzalo Higuain

Meksyk: 1-Oscar Perez - 16-Efrain Juarez, 2-Francisco Rodriguez, 4-Rafael Marquez, 3-Carlos Salcido - 5-Ricardo Osorio, 6-Gerardo Torrado, 18-Andres Guardado - 21-Adolfo Bautista, 17-Giovani Dos Santos, 14-Javier Hernandez

Sędzia: Roberto Rosetti (Włochy).

RELACJA LIVE

Drużyny na boisku.
Trenerzy zapowiadają walkę do końca. Śpiewanie hymnów zdecydowanie wygrali Meksykanie
Mecz rozpoczną zawodnicy Meksyku
2 min. pierwszy atak Meksykanów kończy się zbyt długim podaniem i piłka wychodzi poza boisko
3 min. Messi na ziemi - został zatrzymany przez obrońcę bez faulu
5 min. lepsze wrażenie sprawia Meksyk - dobre krycie i przerywanie akcji Argentyny już w połowie boiska
6 min. przerwa w grze na uprzątnięcie serpentyny. Czyżby sędzia nie wiedział, że Meksyk i Argentyna uwielbiają grac po kostki w serpentynach?
8 min. 21. strzał Messiego na tych mistrzostwach - to rekordzista, ale bramki nie ma
9 min. strzał na bramke Romero - piłka w poprzeczkę!!!
9 min. kolejny strzał - milimetry od słupka!!! Gdzie jest obrona Argentyny?
12 min. prostopadłe podanie Teveza jest za długie
12 min. 22. strzał Messiego - tym razem trafia w światło bramki, ale bramkarz na posterunku
13 min. I rzut rożny dla Argentyny
14 min. piękne przyjęcie piłki przez Hernandeza i strzał - szkoda że 5 m od bramki
15 min. pierwszy kwadrans z lekkim wskazaniem na Argentynę
17 min. strona atakującą jest teraz zdecydowanie Argentyna, ale pomocnicy odbijają się o linię obronną Meksyku
21 min. Gdzie jest Tevez? Minęło 20 minut a ten napastnik tylko raz dostał piłkę.
22 min. taktyka Meksykanów jest prosta. Odciąć Messiego od podań i kontrować. Na razie owoców to nie przynosi. No chyba, że o to im chodzi. Choć nie przypuszczam.
25 min. po pierwszych atakach, tempo gry wyraźnie siadło. Mecz robi sie nieco nudny
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
25 min. Messi strzelał - dobijał piłke po zderzeniu z bramkarzem , ale piłkę dostał na głowe Tevez i skierował ja do poustej bramki.
Co sie dzieje? Sędziowie dyskutuja, czy bramka padła prawidłowo, czy był spalony? Jednak bramka uznana!
27 min. żółta kartka dla Marqueza
Powróćmy do spornej sytuacji, po której padła. Naszym zdaniem był SPALONY. To kolejna bramka, która padła po błędzie arbitra!
32 min. na boisku spokój.
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
33 min. gol Higuaina po błędzie Osorio!
Co on zrobił - podał piłkę Higuainowi - wyłożył mu ja na nogę i czekał co się stanie dalej. Ale fatalne zachowanie. Higuain natomiast przejął piłkę, kiwnął bramkarza i strzelił z bliskiej odległości.
37 min. kolejny atak Argentyny - strzał broni bramkarz
38 min. zły strzał z rzutu wolnego dla Meksyku
43 min. z Meksyku wyraźnie uszło powietrze
44 min. bomba Hernandeza z 30 m - broni bramkarz Argentyny
sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej połowy
46 min. do pięknego podania nie doszedł Hernandez. Wystarczyło musnąć piłke końcem buta...
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
W przerwie doszło do nieprzyjemnego zgrzytu. Piłkarze schodzący do szatni troche się poprzepychali, gdy zobaczyli na powtórce, że bramka padła ze spalonego.

46 min. Barrera wchodzi za Bautistę
47 min. ataki Meksykanów - piłka mija bramkę po kilku strzałach z dalszej odległości
48 min. Demichelis sprezentował piłke napastnikowi Meksyku na własnym polu karnym. Na szczęście dla niego obyło sie bez strzału - piłka na aucie
50 min. Meksyk w permamentnym ataku
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
52 min.
strzela Tevez po indywidualnej akcji z 20 m! Jest 3:0
Wydawało sie, że nic z tej akcji nie będzie, bo piłka odbiła sie od obrońców. Dobiegł jednak do niej Tevez i pięknym strzałem niemal w okno pokonał bramkarza.
57 min. Meksyk na kolanach. Czy powstanie i zacznie walczyć?
58 min. zamieszanie w polu karnym Meksyku. Niepewna interwencja obrońców kończy sie wybiciem piłki na aut
Będzie zmiana w Meksyku. Trener uznał, że potrzebny jest nowy zawodnik. Czy on spowoduje lepszą gre swoich kolegów?
60 min. Barrera strzela w boczna siatkę
62 min. Franco zmienia Guardado, który chwile wcześniej huknął z 35 m na pożegnanie
63 min. Hernandez doszedł do dośrodkowania i uderza głowa minimalnie ponad poprzeczką
64 min. Tevez pokazał, kto tu rządzi. Interweniował przy bocznej linii boiska i spowodował, że zamiast groźnej akcji dla Meksyku jest aut dla Argentyny.
65 min. od kilku minut Meksyk znowu w ataku pozycyjnym - to nie jest najsilniejsza strona tego zespołu. Brakuje dokładnego podania w polu karnym. Meksykanie nieco gubia się i nie wiedzą co zrobić.
67 min zagranie ręką Juareza, ale sędzia uznał, że przypadkowe, bo nie dał żółtej kartki
69 min. Veron wchodzi za Teveza - strzelca 2 bramek dla Argentyny
70 min. Barrera strzelał na bramke, ale obrońca wybija ją z linii bramkowej - co za pech Meksyku!
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
71 min.
Hernandez doskonale uwolnił się spod opieki dwóch obrońców i strzelił z lewej strony pod poprzeczkę z 7 metrów. Bramkarz bez szans
77 min. groźną kontrę likwiduje bramkarz Argentyny dalekim wyjściem poza pole karne
79 min. Gutierez wchodzi za Di Marię
80 min. 4. rzut rożny dla Meksyku. Groźne dośrodkowanie kończy się interwencją bramkarza i guzem Heinze
83 min. walka w polu karnym i rzut rożny dla Meksyku. Znowu faulowany Heinze. Po tym meczu będzie musiał z pewnością skorzystać z pomocy lekarskiej i masażu
85 min. Rodrigueza łapią skurcze - interweniuja lekarze Argentyny
87 min. Pastore zmienia Rodrigueza. Widocznie Maradona nie chce ryzykować urazu swojego zawodnika i dał mu odpocząć
89 min. końcówka meczu zdecydowanie dla Meksykanów - atakują z prawej i środkiem, lecz mur Argentyny jest mocny
90 min. sędzia dolicza 3 minuty.
92 min. akcja od dwóch minut toczy się przy bocznej linii boiska.
93 min. strzał Messiego po wymanewrowaniu 3 obrońców i rzut rożny. Wybija bramkarz
KONIEC MECZU
Mecz mógł się podobać. Ale jest więcej niż pewne, że pierwsza bramka, która padła ze spalonego podcięła skrzydła Meksykanom. Argentyna awansuje do ćwierćfinału.