MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mundial 2014: Australia – Hiszpania 0:3. Honorowe pożegnanie mistrza [RELACJA, ZDJĘCIA, OPINIE]

TOK
W meczu grupy B mundialu w Brazylii Australia przegrała z Hiszpanią 0:3. Bramki strzelili: David Villa (36), Fernando Torres (69) i Juan Mata (82).

Mistrzowie świata w tym mundialu przegrali z Holandią 1:5 i z Chile 0:2 i z Australią grali o honor. Trener Vicente del Bosque przemeblował skład, w bramce w miejsce Ikera Casillasa pojawił się Pepe Reina.

Grający na luzie Hiszpanie przeważali od pierwszych minut. W 21. minucie z woleja strzelał David Villa, ale niecelnie. Dwie minuty później dobrą okazję miał Jordi Alba. Uderzył wprost w bramkarza i nadal było 0:0.

Australijczycy na wszelkie sposoby próbowali powstrzymywać rywali. Alex Wilkinson w walce z Fernando Torresem rozerwał Hiszpanowi koszulkę i konieczna była zmiana trykotu.

Gol dający prowadzenie padł po akcji Juanfrana, który podał spod końcowej linii na piąty metr. Tam był pozostawiony bez opieki Villa i efektownie strzelił piętą – 1:0.

Stracona bramka nieco pobudziła Kangury – szybko mogli wyrównać. Reina uprzedził jednak Adama Taggarta (37. minuta).

Hiszpanie podwyższyli prowadzenie po trafieniu Torresa. Prostopadłym podaniem popisał się Andres Iniesta, a Torres spokojni przyjął piłkę i posłał ją w długi róg obok bramkarza Mathew Ryana.

FOTORELACJA Z MECZU AUSTRALIA - HISZPANIA. DUŻO ZDJĘĆ

Wynik ustalił rezerwowy Juan Mata. Znów asystę zaliczył Iniesta. Mata strzelał z ostrego kąta trafiając między nogi Ryana.

Hiszpanie zakończyli udział w mundialu na trzecim miejscu w grupie (3 punkty), a Australia bez punktów – na czwartym.

Po meczu powiedzieli

Vicente del Bosque (trener reprezentacji Hiszpanii):
Pożegnaliśmy się z mundialem z godnością. Oprócz samego początku całkowicie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. Holendrzy i Chilijczycy okazali się od nas silniejsi i należy im się uznanie. Na temat mojej przyszłości nie będę się teraz wypowiadał. Mamy czas i pośpiech nie jest potrzebny.

Ange Postecoglou (trener reprezentacji Australii):
To dla nas rozczarowujące zakończenie mundialu. Dostałem gratulacje od trenera del Bosque, co jest bardzo miłe. Przez pierwsze 15 minut radziliśmy sobie bardzo dobrze, ale później ciężko była nam nawiązać walkę z Hiszpanami. To świetna drużyna i cenię sobie każdą możliwość gry z nią.

Grupa B: Australia - Hiszpania 0:3 (0:1).

0:1 David Villa (36), 0:2 Fernando Torres (69), 0:3 Juan Mata (82).

Australia: Mathew Ryan - Matthew Spiranovic, Alex Wilkinson, Jason Davidson, Ryan McGowan - Oliver Bozanic (72. Mark Bresciano), Mile Jedinak, Matt McKay - Tommy Oar (61. James Troisi), Matthew Leckie, AdamTaggart (46. Ben Halloran).

Hiszpania: Pepe Reina - Juanfran, Raul Albiol, Sergio Ramos, Jordi Alba - Xabi Alonso (83. David Silva), Andres Iniesta, Koke, Santi Cazorla (68. Cesc Fabregas) - David Villa (57. Juan Mata), Fernando Torres.