Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nagrody Top Inwestycje Komunalne 2018 – do kogo trafią? Rozdanie nagród na Europejskim Kongresie Gospodarczym. NOMINACJE

KAP
W 2017 r. w ramach konkursu TOP Inwestycje Komunalne zostało nagrodzone Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie.
W 2017 r. w ramach konkursu TOP Inwestycje Komunalne zostało nagrodzone Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Szymon Starnawski /Polska Press
Gala rozdania nagród Top Inwestycje Komunalne 2018 to wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu 2018. Odbędzie się 15 maja o godz. 19 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Sprawdź, jakie inwestycje są wśród 30 nominowanych do nagród.

Proekologiczne projekty antysmogowe, rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej, budowa elektrowni fotowoltaicznej, kompleksowa rewitalizacja terenów zdegradowanych, infrastruktura dróg rowerowych, a może nowoczesne przedszkole, hala widowiskowo-sportowa lub miejska wypożyczalnia samochodów elektrycznych? Które inwestycje zyskają wyróżnienia? Jaki projekt zwycięży w trwającym do 2 maja 2018 r. głosowaniu internautów? Wręczenie nagród Top Inwestycje Komunalne nastąpi podczas 10. Europejskiego Kongresu Gospodarczego (European Economic Congress – EEC) w Katowicach.

Gala konkursu TOP Inwestycje Komunalne 2017
15 maja 2018 r., godz. 19.00
Sala Konferencyjna B (Sala Wielofunkcyjna), Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Katowice

Konkurs Top Inwestycje Komunalne ma na celu wskazanie najlepszych praktyk i ich prorozwojowych efektów dla gospodarki, regionów i mieszkańców w skali całego kraju. Inicjatywa organizatora Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz redakcji serwisu Portalsamorzadowy.pl już po raz siódmy towarzyszy największej imprezie biznesowej Europy Centralnej.

– Celem plebiscytu Top Inwestycje Komunalne jest pokazanie skali inwestycji komunalnych oraz ich korzystnego wpływu na rozwój gospodarki samorządowej – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu Portalsamorzadowy.pl. - Przy okazji kolejnych edycji zwracamy uwagę na różne aspekty prowadzonych projektów. W tym roku interesują nas nie tylko klasyczne przedsięwzięcia, ale także proekologiczne projekty antysmogowe oraz te, które rozwijają ideę smart cities – dodaje Kerger.

W tegorocznej, siódmej edycji konkursu, na liście 30. nominowanych praktyk klasyczne projekty komunalne stanowią 50 procent, proekologiczne projekty antysmogowe oraz inwestycje dotyczące smart cities – po 25 procent. Są to realizacje z Rzeszowa, Lublina, Ostrowa Wielkopolskiego, Gliwic, Wrocławia, Ełku, Pruszcza, Płońska, Legnicy, Kalisza, Ząbek, Gorzowa Wielkopolskiego, Katowic, Gdańska, Opola, Bielska-Białej, Sosnowca, Warszawy, Bydgoszczy, Płocka, Żor, Stężycy, Malborka, Wojkowic, Wałbrzycha, Deszczna oraz województwa mazowieckiego.

Lista 30. nominowanych do nagrody Top Inwestycje Komunalne 2018:

  • 1. Budowa zwodzonej kładki pieszej przez rzekę Motławę na Wyspę Ołowiankę
  • 2. Prace restauratorskie i konserwatorskie w obrębie Miejskich Murów Obronnych w Malborku i nadanie im nowych funkcji „Zewnętrznego Muzeum Fortyfikacji“
  • 3. Rozbudowa Zakładu Odzysku i Unieszkodliwiania Odpadów w Katowicach
  • 4. Projekt „Ekologiczna edukacja w gminie Deszczno“
  • 5. Elektrownia fotowoltaiczna w oczyszczalni ścieków w Wojkowicach
  • 6. Projekt przebudowy skrzyżowania DK 19 i DW 809 w Lublinie – wyprowadzenie ruchu w kierunku węzła Lublin Czechów (S12/S17/S19)
  • 7. Budowa dwóch budynków mieszkalnych wraz z zagospodarowaniem terenu w Wałbrzychu
  • 8. Kompleksowa rewitalizacja terenów zdegradowanych gminy Stężyca
  • 9. Zwiększenie dostępności do placówek wychowania przedszkolnego poprzez budowę przedszkola w dzielnicy Kleszczówka w Żorach
  • 10. Płockie rozwiązania komunikacyjne ułatwiające ruch rowerowy i pieszy
  • 11. Szkoła podstawowa z przedszkolem, halą sportową i zagospodarowaniem terenu przy ul. Bora Komorowskiego 2 w Bydgoszczy
  • 12. Budowa obwodnicy dzielnicy Czarnowąsy w Opolu
  • 13. Nowa siedziby Domu Kultury Kadr na warszawskim Mokotowie
  • 14. Budowa DW na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie (DK 19) do węzła Rzeszów-Południe (S19)
  • 15. Zakup niskoemisyjnego taboru autobusowego w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu
  • 16. Program czyste powietrze – oddech dla Opola
  • 17. Budowa ekologicznego domu przy ul. Dolne Młyny w Gdańsku
  • 18. Konserwacja i rewitalizacja zabytkowych budynków łaźni głównej i stolarni dawnej kopalni Katowice i budową niezbędnej infrastruktury na potrzeby Muzeum Śląskiego w Katowicach
  • 19. Modernizacja systemu ogrzewania budynków w śródmieściu Gorzowa Wielkopolskiego
  • 20. Nowy Mazowiecki Szpital Wojewódzki Drewnica w Ząbkach
  • 21. Rozwój niskoemisyjnego systemu komunikacji publicznej Kalisza wraz z modernizacją oświetlenia ulicznego zwiększającą jego energooszczędność
  • 22. Drugi etap budowy Zbiorczej Drogi Południowej w Legnicy (od ul. Wojska Polskiego do
  • al. Rzeczypospolitej) wraz z budową mostu na Kaczawie
  • 23. Modernizacja systemu ciepłowniczego Płońska w celu podniesienia jego sprawności oraz efektywnego wykorzystania energii cieplnej i elektrycznej (etap I i II)
  • 24. Modernizacja oświetlenia ulicznego ul. Suwalskiej w Ełku wraz z budową systemu inteligentnego sterowania
  • 25. Budowa systemu energii odnawialnej (solarnej) w zakładach opieki zdrowotnej, dla których organem tworzącym jest Samorząd Województwa Mazowieckiego
  • 26. Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami ograniczającymi niską emisję na terenie Gminy Miasta Ostrów Wielkopolski
  • 27. Hala widowiskowo-sportowa Gliwice
  • 28. Miejska Wypożyczalnia Samochodów Elektrycznych we Wrocławiu
  • 29. Kompleksowa termomodernizacja energetyczna budynku Urzędu Gminy w Pruszczu i budynków szkół podstawowych w miejscowościach: Niewieścin i Łowinek
  • 30. Proekologiczne projekty antysmogowe w Bielsku-Białej.

Przy wyborze najlepszych inwestycji przez członków Rady Konsultacyjnej brane będą pod uwagę następujące kryteria: montaż finansowy, efekt prorozwojowy inwestycji, efekt proekologiczny i antysmogowy inwestycji, innowacyjność inwestycji (w przypadku projektów smart cities), rozmach inwestycji w odniesieniu do budżetu i możliwości samorządu, współpraca z lokalną społecznością na etapie projektowania inwestycji oraz aktywne gospodarowanie majątkiem.

Tradycyjnie swojego faworyta w głosowaniu internetowym na stronie Portalsamorzadowy.pl wskazali czytelnicy serwisu. Laureaci konkursu zostaną uhonorowani podczas uroczystej gali w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach (14-16 maja 2018 roku).

Więcej informacji o konkursie Top Inwestycje Komunalne 2018: www.portalsamorzadowy.pl

Europejski Kongres Gospodarczy (European Economic Congress – EEC) w Katowicach to trzydniowy cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem ponad 9 tysięcy gości z Polski, Europy, świata.
W blisko 150 sesjach bierze co roku udział kilkuset panelistów, a także komisarze unijni, premierzy
i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci, mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne. W opiniotwórczym gronie, w formie otwartej debaty publicznej, prowadzone są rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju Europy.
Europejski Kongres Gospodarczy został uznany za forum jednej z najbardziej reprezentatywnych dyskusji
o przyszłości Europy. Tezy wystąpień najważniejszych uczestników są często cytowane i szeroko komentowane.
Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego, od pierwszej edycji w 2009 roku, jest Grupa PTWP SA.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera