Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsi uczniowie z Jaworzna otrzymali stypendia w dziedzinie artystycznej, sportowej i naukowej. Wyłoniono dziewiętnaścioro laureatów

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
W tym roku po raz dwudziesty drugi przyznano stypendia w dziedzinie naukowo-literackiej, artystycznej i sportowej dla najlepszych uczniów z Jaworzna.
W tym roku po raz dwudziesty drugi przyznano stypendia w dziedzinie naukowo-literackiej, artystycznej i sportowej dla najlepszych uczniów z Jaworzna. UM Jaworzno
Dwudziesta druga edycja konkursowa stypendium dla najlepszych uczniów z Jaworzna wyłoniła dziewiętnaścioro szczęśliwców. Uczniowie otrzymali wyróżnienia w dziedzinie naukowo-literackiej, artystycznej i sportowej. Stypendia przyznawane są na rok szkolny 2023/2024.

Najlepsi jaworzniccy uczniowie otrzymali stypendia. W dwudziestej drugiej edycji wydarzenia wręczono dziewiętnaście wyróżnień w dziedzinie naukowo-literackiej, artystycznej i sportowej. Troje spośród laureatów kształci się poza Jaworznem, w Katowicach i Sosnowcu. Stypendia przyznawane są na rok szkolny 2023/2024.

Dziewiętnaścioro uczniów z Jaworzna otrzymało stypendia z miasta

W tym roku po raz dwudziesty drugi przyznano stypendia w dziedzinie naukowo-literackiej, artystycznej i sportowej dla najlepszych uczniów z Jaworzna. W tym roku o stypendium ubiegało się czterdziestu dziewięciu uczniów z Jaworzna, z czego dwadzieścioro w części naukowo-literackiej, ośmioro w części artystycznej oraz dwadzieścioro jeden w części sportowej. Komisja konkursowa przyznała dziewiętnaście wyróżnień. Laureatom wręczył je Łukasz Kolarczyk, zastępca prezydenta Jaworzna.

– W imieniu Prezydenta Pawła Silberta oraz swoim chciałbym przekazać serdeczne gratulacje wszystkim dzisiejszym stypendystom - mówił do wyróżnionych Łukasz Kolarczyk. - To, co osiągnęliście, to wynik ogromnej determinacji, ciężkiej pracy i pasji, którą wkładacie w swoje dyscypliny. Wasze sukcesy, zarówno na krajowym, jak i międzynarodowym poziomie, przynoszą nam ogromną satysfakcję i dodają ducha. Jako miasto chcemy Was wspierać w waszych dalszych planach i osiągnięciach, niezależnie od tego, czy będą one związane z dyscyplinami sportowymi czy innymi dziedzinami życia. Chciałbym także podziękować rodzicom i opiekunom za wsparcie oraz cierpliwość, jaką okazują w kształtowaniu waszych talentów. Wasza praca nad wychowaniem tych młodych ludzi jest fundamentem ich sukcesów - podkreślał.

Jakie były kryteria przyznawania stypendiów?

Stypendia dla najlepszych uczniów przyznawane są na rok szkolny 2023/2024. Troje spośród laureatów kształci się w miastach ościennych: Katowicach i Sosnowcu. Pozostałe osoby są uczniami jaworznickich placówek.

- Szanse na stypendium mieli laureaci konkursów interdyscyplinarnych i przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, laureaci konkursów na pracę naukową, organizowanych przez instytucje naukowe lub stowarzyszenia naukowe, uczniowie uzyskujący wysokie wyniki w indywidualnym współzawodnictwie sportowym lub wyróżniający się w grach zespołowych na szczeblu wojewódzkim, krajowym lub międzynarodowym, uczniowie posiadający wysokie osiągnięcia artystyczne na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim lub wojewódzkim w konkursach, festiwalach, wystawach i przeglądach - wymienia kryteria, jakie decydowały o wyniku Filip Szatanik, rzecznik UM w Jaworznie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera