Ponad miliard złotych dla przedsiębiorców w ramach Szybkiej Ścieżki
30 października Park Naukowo-Technologiczny w Gliwicach gościł przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek naukowych, którzy chcieliby skorzystać z Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Warsztaty informacyjne zorganizowało tam Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Głównym celem spotkania było poinformowanie przedsiębiorców o zasadach aplikowania, finansowania i realizowania projektów w ramach Funduszy Europejskich ze szczególnym uwzględnieniem konkursu Szybka Ścieżka.
Do rozwoju potrzebne są pieniądze. Do 16 grudnia można skorzystać z Szybkiej Ścieżki, która ma w budżecie około miliard sto milionów złotych - Katarzyna Leszczyńska-Sejda
- Nasz program kierujemy do małych i średnich przedsiębiorstw oraz jednostek naukowych, które chcą się rozwijać i być innowacyjne - mówiła Katarzyna Leszczyńska-Sejda, ekspert NCBR. - Do rozwoju potrzebne są pieniądze. Do 16 grudnia można skorzystać z Szybkiej Ścieżki, która ma w budżecie około miliard sto milionów złotych - dodawała.
Zobaczcie koniecznie
Beneficjenci programu mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości nawet 80 proc.
- Przede wszystkim trzeba mieć dobry pomysł. Pomysł innowacyjny na skalę Polski, ale też Europy i świata - zaznaczyła Leszczyńska-Sejda. - Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej NCBR. Pomocą służą również eksperci podczas spotkań takich jak te - mówiła.
Kolejne warsztaty NCBR w Śląskiem odbędą się 6 listopada w Katowicach.
Województwo śląski w czołówce najbardziej innowacyjnych w Polsce
Spotkanie informacyjne prowadzone przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w Gliwicach odbyło się już po raz trzeci. Nic w tym dziwnego, w końcu Gliwice są zagłębiem nowoczesnych technologii województwa śląskiego. Sprzyja temu Politechnika Śląska oraz dobrze rozwinięta strefa przemysłowa.
W 2018 roku przeznaczyliśmy 850 milionów złotych na wsparcie ponad 350 projektów z województwa śląskiego - Monika Ciślak
- Województwo śląskie jest jednym z najbardziej innowacyjnych regionów w Polsce - przyznaje Monika Ciślak, rzecznik prasowy NCBR. - Według rankingów znajduje się ono aktualnie na trzecim miejscu i to właśnie tutaj Narodowe Centrum Badań i Rozwoju inwestuje bardzo duże pieniądze. W 2018 roku przeznaczyliśmy 850 milionów złotych na wsparcie ponad 350 projektów z województwa śląskiego - dodaje.
W ubiegłym roku lista Inteligentnych Specjalizacji województwa śląskiego została poszerzona z trzech do pięciu. Są to:
- Energetyka
- Medycyna
- Technologie informacyjne i komunikacyjne
- Przemysły wchodzące
- Zielona gospodarka
Nie przegapcie
Strefa Biznesu - Boże Ciało 2023. Gdzie i za ile wyjadą Polacy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?