Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Netflix i KIPA organizują warsztaty filmowe dla młodych osób. Jedno ze spotkań odbędzie się w Katowicach

Marcin Śliwa
Marcin Śliwa
Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić ankietę zgłoszeniową na stronie internetowej KIPA i przesłać 2-minutowy film przedstawiający motywację do podjęcia pracy w branży filmowej
Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić ankietę zgłoszeniową na stronie internetowej KIPA i przesłać 2-minutowy film przedstawiający motywację do podjęcia pracy w branży filmowej arc PPG
Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych (KIPA) we współpracy z serwisem Netflix organizują serię bezpłatnych warsztatów filmowych w siedmiu województwach. Na Śląsku spotkanie odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia w Katowicach. To propozycja dla młodych ludzi w wieku 18-26 lat, która ma ich przygotować do pracy przy produkcji filmów i seriali. Zapisy prowadzone są na stronie internetowej KIPA i potrwają do 30 lipca.

Netflix i KIPA organizują warsztaty filmowe dla młodych osób

Rozwój branży audiowizualnej w Polsce znacznie przyspieszył w ostatnich latach. Zwiększyła się liczba produkowanych co roku filmów i seriali, a pojawienie się usług streamingowych sprawiło, że na rynku jest więcej osób zamawiających treści. Oznacza to również zwiększenie liczby firm zajmujących się produkcją filmową. Wzrosło tym samym zapotrzebowanie na osoby przygotowane do pracy na planach przy całym procesie tworzenia treści audiowizualnych.

Odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku jest ogólnopolski cykl warsztatów “Nakręć się na przyszłość” zachęcający do poszukiwania kariery w branży kreatywnej w Polsce organizowany przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych i Netflix. To bezpłatne warsztaty przygotowujące do pracy przy produkcji filmów i seriali, które w sierpniu i wrześniu odbędą się w siedmiu województwach.

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić ankietę zgłoszeniową na stronie internetowej KIPA i przesłać 2-minutowy film przedstawiający motywację do podjęcia pracy w branży filmowej. Warsztaty skierowane są dla osób w wieku 18-26 lat trwają, a zgłoszenia można nadsyłać do 30 lipca.

- Dzisiaj branża audiowizualna w Polsce daje młodym ludziom bezprecedensową szansę zdobycia ciekawej pracy - duża liczba produkcji filmowych i telewizyjnych tworzy ogromną potrzebę pozyskiwania i kształcenia nowych pracowników na tym rynku. Dlatego zachęcamy młodych ludzi do wyboru ścieżki zawodowej związanej z filmem. Pracę w ekipie produkcyjnej może znaleźć każdy, bo każdy z ponad 100 zawodów filmowych wymaga innych umiejętności i predyspozycji. KIPA stawia na edukację na każdym etapie życia zawodowego. Dlatego pokazujemy ścieżki, dzięki którym można zdobyć konkretne umiejętności i zawody - mówi Irena Strzałkowska, Prezeska Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.

Udział w dwudniowych warsztatach jest bezpłatny, a nabór otwarty dla wszystkich młodych ludzi w wieku od 18 do 26 lat, którzy nie mają doświadczenia pracy w branży audiowizualnej i mieszkają w jednym z 7 województw, w których odbędą się warsztaty: dolnośląskim, łódzkim, małopolskim, podkarpackim, pomorskim, śląskim i warmińsko-mazurskim. Na Śląsku filmowcy odwiedzą Katowice w dniach 26-27 sierpnia. Pozostałe terminy warsztatów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie www.kipa.pl.

- Netflix współpracuje z polskimi producentami i twórcami, inwestując w produkcję lokalnych treści - zapewniając środki oraz przestrzeń na realizację kreatywnych wizji doświadczonych filmowców oraz dając szansę młodym twórcom na debiut. Zapotrzebowanie na specjalistów i ekipy produkcyjne rośnie, dlatego cieszymy się, że razem z KIPA możemy jeszcze bardziej wesprzeć rozwój krajowego rynku audiowizualnego, otwierając drogę do kariery w tej branży młodym ludziom z wielu rejonów Polski - mówi Łukasz Kłuskiewicz, dyrektor ds. filmów w Europie Środkowo-Wschodniej w Netflix.

Po zakończeniu cyklu warsztatów, z każdego z nich wyłonione zostaną po 3 osoby, którym zostanie zaoferowane stypendium obejmujące udział w warsztatach Film Spring Open w Krakowie w dniach 10-19 października. Zadaniem stypendystów będzie nakręcenie krótkich filmów o wybranym zawodzie planu filmowego pod okiem mentorów KIPA.

W ramach projektu KIPA po raz pierwszy w Polsce przygotuje także i udostępni publicznie materiały informacyjne o zawodach planu filmowego skierowany do młodych ludzi oraz przewodnik po ofercie edukacyjnej szkół filmowych, policealnych oraz kursów zawodowych. Materiały te będą dostępne za darmo na stronie KIPA i aktualizowane na bieżąco, pomagając młodym ludziom w wyborze kariery w branży produkcji filmowej.

Cały program realizowany jest dzięki wsparciu Funduszu na rzecz Równości Twórczej Netflix, którego celem jest tworzenie nowych szans zawodowych i rozwojowych dla społeczności, które nie są wystarczająco reprezentowane w branży rozrywkowej. W kampanię informacyjną i realizację warsztatów zaangażowane są instytucje z województw objętych programem - gminy, domy kultury i biblioteki, szkoły oraz regionalne komisje filmowe.

Nie przeocz

Zobacz także

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera