Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nie żyje Zdzisław Olszewski, były dyrektor drukarni Polska Press w Sosnowcu

Szymon Kwiatkowski
Szymon Kwiatkowski
Zdzisław Olszewski w marcu skończyłby 66 lat
Zdzisław Olszewski w marcu skończyłby 66 lat arc
- Kawał serca oddał tej drukarni i ludziom. Zawsze był na miejscu i zawsze był oddany. Odszedł życzliwy, uczciwy człowiek - wspominają go współpracownicy

Nie żyje Zdzisław Olszewski, były dyrektor drukarni Polska Press w Sosnowcu

W 1976 roku, kiedy Zdzisław Olszewski był licealistą, na wycieczce szkolnej zobaczył, jak wygląda praca w drukarni od środka. Wtedy obiecał sobie w duchu, że nigdy nie będzie pracował w takim miejscu. Żmudne składanie czcionek, stoły brudne od smarów, drukarze w wyświechtanych fartuchach, niesamowity hałas nie zrobiły na młodym człowieku dobrego wrażenia. Los bywa jednak przekorny…

Zdzisław Olszewski nie tylko związał swoje zawodowe życie z poligrafią, ale… tę pracę bardzo polubił. Rozwijał swoją karierę, pracując najpierw w Krakowie, a później w Sosnowcu. W 2007 roku otrzymał stanowisko dyrektora drukarni Polska Press w Sosnowcu. Na emeryturę przeszedł w kwietniu ubiegłego roku. Planował w tym czasie spełniać marzenia związane z podróżowaniem.

- Kawał serca oddał tej drukarni i ludziom. Zawsze był na miejscu i zawsze był oddany. Był osobą po prostu życzliwą, otwartą i dobrą. Dla niego zawsze na pierwszym miejscu było funkcjonowanie drukarni oraz troska o pracowników – wspomina kolegę z pracy Stanisław Tomal, pracownik drukarni Polska Press.

- To był świetny człowiek. Osoba  bardzo cierpliwa, Zawsze potrafił wszystko wytłumaczyć, bez względu na to, jak wiele pytań mu się zadało. Miał ogromną wiedzę i doświadczenie, ale jednocześnie się z tym nie obnosił. Przez wszystkie lata wspólnej pracy zawsze mogłem na niego liczyć - mówi Paweł Zech z sosnowieckiej drukarni.

W pozytywnym tonie wspominają Zdzisława Olszewskiego wszyscy współpracownicy. Mimo stanowiska dyrektora, byli z nim po imieniu – nawet ci najmłodsi stażem, a każdy zapamiętał go jako pomocnego i uczciwego człowieka.

Zdzisław Olszewski w marcu skończyłby 66 lat. Jego pogrzeb odbędzie się 1 marca o godz. 12.20 w Kaplicy Cmentarza Grębałowskiego w Krakowie.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera