Nikodem Bartnik z Bytomia stworzył innowacyjną aplikację...

  Nikodem Bartnik z Bytomia stworzył innowacyjną aplikację społecznościową

  PSZ

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nikodem Bartnik z Bytomia stworzył innowacyjną aplikację społecznościową

  ©Dziennik Zachodni

  Nikodem Bartnik dwa lata temu zbudował robota. Teraz z kolegą napisał aplikację, która pomoże w dzieleniu się linkami i znajdowaniu nowych znajomych.
  Nikodem Bartnik z Bytomia stworzył innowacyjną aplikację społecznościową

  ©Dziennik Zachodni

  Nikodema Bartnika, ucznia Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu, poznaliśmy dwa lata temu, kiedy zaprezentował światu swojego pierwszego, zbudowanego własnymi rękami, robota. Teraz wraz z Bartłomiejem Stawiarzem stworzył innowacyjną aplikację Socialize, dzięki której w łatwy sposób można się dzielić linkami społecznościowymi, a tym samym szybciej zawierać wirtualne znajomości z ludźmi z całego świata.

  - Na pomysł wpadłem podczas wyjazdu do Parlamentu Europejskiego do Francji. Poznałem tam sporo bardzo ciekawych osób, niestety, dopiero w trakcie powrotu do domu. Dlaczego? Nie mieliśmy internetu, na swobodną rozmowę było dość mało czasu, a zapamiętanie imienia Greczynki, Austriaczki czy Czeszki nie jest byt proste. Dodatkowo moja pamięć do najlepszych nie należy - śmieje się Nikodem.

  To go zainspirowało do tego, aby stworzyć aplikację, która usprawni wyszukiwanie w mediach społecznościowych nowo poznanych osób.

  - Pomyślałem o zrobieniu aplikacji, z pomocą której będzie łatwo dzielić się linkami do platform społecznościowych, i tak powstał zarys programu Socialize - opowiada Nikodem.

  Po powrocie z Francji Nikodem skontaktował się z Bartłomiejem Stawiarzem, z którym wcześniej tworzyli gry i rozpoczęli prace nad aplikacją. Trwały sześć miesięcy. Teraz aplikacja jest już gotowa do pobrania w sklepie Play. Jak ona działa?

  - Za pomocą kodów QR oraz skanera wbudowanego w aplikację, dosłownie w niecałą sekundę możemy zobaczyć linki nowo poznanej osoby i z łatwością dodać ją na wszystkich social mediach. Aktualnie wspieramy Facebook, Instagram, Snapchat oraz Twitter, a w najbliższym czasie ilość wspieranych portali zostanie zwiększona - opowiada Nikodem.

  Aby jednak móc zeskanować kody QR danej osoby, musi ona naturalnie również posiadać aplikację Socialize, dzięki której utworzy swój unikalny kod, z pomocą którego będzie mogła w przyszłości łatwo wymieniać się linkami do wszystkich aplikacji społecznościowych, z jakich na co dzień korzysta.

  Co istotne, aplikacja stworzona przez Nikodema Bartnika działa również offline. Jeśli ktoś wykorzysta to narzędzie, to zostanie w przyszłości automatycznie powiadomiony o tym, że ktoś z jego znajomych utworzył np. nowe konto na Snapchacie, czy innym serwisie społecznościowym.

  Ambicją twórcy Socialize jest to, aby z aplikacji korzystało 100 milionów użytkowników. Aplikację można już znaleźć w sklepie Play ale na razie tylko w wersji na Androida. Ta na IPhone’y ma się pojawić w ciągu kilku tygodni.

  Stadion Śląski w dniu otwartym odwiedziło ponad 100 tys. ludzi ZDJĘCIA + WIDEO  Zadyma na meczu Górnik - Piast. Kibole zepsuli święto ZDJĘCIA + WIDEO  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK  Program tyDZień: Przegląd wydarzeń woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA