NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy 32:25 ZDJĘCIA, WYNIK Zabrzanie trzecią siłą PGNiG Superligi

NMC Górnik Zabrze wygrał z Azotami Puławy
NMC Górnik Zabrze wygrał z Azotami Puławy fot. Marzena Bugała
Piłkarze ręczni NMC Górnika Zabrze pokonali we własnej hali Azoty Puławy 32:25 i awansowali na trzecie miejsce w tabeli PGNiG Superligi. Pojedynek w hali Pogoni miał pokazać, która z tych drużyn jest trzecią siłą męskiego szczypiorniaka w naszym kraju. Zdecydowanie lepsi okazali się podopieczni trenera Marcina Lijewskiego, którzy zagrali świetne spotkanie i odnieśli wysokie zwycięstwo. Zobaczcie zdjęcia z meczu NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy.

NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy wynik

Zarówno dla Górnika jak i dla Azotów niedzielny mecz był przedostatnim sprawdzianem formy przed spotkaniami Pucharu EHF o awans do fazy grupowej tych rozgrywek. Kibice obejrzeli w Zabrzu ciekawe spotkanie, w którym wyższość gospodarzy nie podlegała żadnej dyskusji,

Początek rywalizacji dwóch zespołów, które do tej pory zgromadziły w tabeli po 21 pkt był wyrównany. Póżniej zawodnicy Azotów wykorzystali dwie kary nałożone na zabrzan i po kwadransie osiągnęli trzybramkową przewagę 8:5. To jednak tylko zmobilizowało gospodarzy do lepszej gry. Górnik w ciągu dwóch minut odrobił straty za sprawą Jana Czuwary.

Biało-czerwona flaga i kibice na meczu NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy

Gigantyczna flaga Polski na meczu NMC Górnik Zabrze - Azoty ...

Zabrzanie poszli za ciosem. W ciągu siedmiu minut rzucili siedem bramek tracąc zaledwie jedną i w 22 min. objęli prowadzenie 11:9. Końcówka I połowy to był popis Marka Daćki. Obrotowy Górnika rzucił cztery z pięciu ostatnich bramek dla zabrzan przed przerwą.

Gospodarze po I połowie prowadzili 17:12, ale fatalnie zaczęli rywalizację po zmianie stron. Puławianie rzucili cztery bramki z rzędu i Górnik w 35 min, prowadził tylko 17:16. Trener Marcin Lijewski natychmiast wziął czas i po nim wszystko wróciło do normy. Zabrzanie spokojnie powiększali przewagę mając najskuteczniejszych graczy w osobach Iso Slujjtersa, Bartłomieja Tomczaka i Marka Daćki, którzy zdobyli po sześć bramek.

Zobaczcie zdjęcia z meczu NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy

W 47 min. po rzucie Krzysztofa Łyżwy Górnik prowadził już 28:19 i wiadomo było, że wygraną ma w kieszeni. Świetnie w bramce spisywał się Jakub Skrzyniarz broniąc z ponad 30 procentową skutecznością. Goście dopiero w samej końcówce odrobili trochę strat i ostatecznie zabrzanie wygrali ten mecz różnicą siedmiu trafień.

NMC Górnik Zabrze - Azoty Puławy 32:25 (17:12)

Górnik Galia, Skrzyniarz - Sluijters 6, Tomczak 6, Daćko 6, Czuwara 4, Łyżwa 3, Kondratiuk 2, Sićko 2, Buszkow 1, Bis 1, Bondzior 1, Tatarincew, Gogola, Pawelec.

Azoty Bogdanow, Koszowy - Jarosiewcz 5, Szyba 4, Łangowski 3, Kowalczyk 3, Dawydzik 3, Seroka 3, Rogulski 2, Adamczuk 1, Przybylski 1, Moryń, Mchawrab, Skwierawski