NMC Górnik Zabrze - PGE Vive Kielce 28:37 [ZDJĘCIA] Świetny kwadrans zabrzan po przerwie nie wystarczył na mistrza Polski

Zaktualizowano
Zabrzanie nie sprzedali tanio skóry w meczu z Vive Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze ręczni NMC Górnika doznali pierwszej w tym sezonie porażki we własnej hali. Zabrzanie przegrali z PGE Vive Kielce 28:37, choć na początku II połowy toczyli wyrównany bój z mistrzami Polski. Zobaczcie galerię zdjęć z meczu Górnika z Vive.

Górnik słabo zaczął ten mecz i pierwszą bramkę rzucił dopiero w 10 minucie. Zabrzanie popełniali dużo błędów w ataku i Vive przez całą I połowę kontrolowało sytuację na parkiecie schodząc na przerwę z przewagą pięciu bramek.

Po zmianie stron zobaczyliśmy zupełnie innego Górnika. Gospodarze rzucili trzy pierwsze bramki i podbudowani znakomitymi interwencjami w bramce Martina Galii zaczęli gonić faworytów. W 46 min. po trafieniu Łukasza Gogoli zabrzanie przegrywali już tylko jedną bramką 21:22.

Później jednak górę wzięło większe doświadczenie i szersza ławka kielczan. W zespole Górnika, który ostatecznie przegrał to spotkanie różnicą dziewięciu trafień, zadebiutował pozyskany z Zagłębia Lubin utalentowany skrzydłowy Jan Czuwara.

NMC Górnik Zabrze - PGE VIVE Kielce 28:37 (11:16)

Górnik Galia, Kornecki - Tomczak 4, Czuwara 1, Tatarincew 3, Adamuszek, Gogola 4, Tokaj 2, Fąfara, Bąk 3 , Sluijters 5, Buszkow, Gluch, Gromyko 3, Daćko 3.