21 metrów wysokości, przeszklona elewacja, cztery kondygnacje naziemne, pod spodem parking. Na parterze sklepy, a na piętrach – biura na wynajem. Taki obiekt ma witać wjeżdżających do Katowic trasą S86, czyli aleją Roździeńskiego, zaraz za Ikeą i Agatą. DL Invest Group postawi biurowiec w Katowicach - Bogucicach. Są już wizualizacje. Wjazd - od Wrocławskiej.

Obiekt chce postawić firma DL Invest Group. I choć przedstawiciele firmy milczą na razie na temat inwestycji, na portalach z nieruchomościami już jest ich oferta. Ceny wynajmu za metr: 5500 zł za lokal na pierwszym piętrze. Liczba miejsc parkingowych: 400.

DL Invest tak opisuje swą inwestycję: Mamy przyjemność zaprezentować Państwu obiekt typu mixed-use łączący w sobie funkcje biurowo-usługową oraz handlową, zlokalizowany przy jednej z najważniejszych dróg regionu S86, bezpośrednio przy wjeździe do centrum miasta Katowice. Obiekt stanowi jedną z inwestycji w ramach portfela inwestycyjnego DL Invest Group.

W rzeczywistości jednak wjazd usytuowany będzie od strony ulicy Wrocławskiej w Bogucicach, a nie od strony Roździeńskiego. Co jeszcze wiadomo o inwestycji? Wizualizacje, jakie pojawiły się na portalach z nieruchomościami przygotowała pracownia Ostrowscy Architekci.

Zobacz wizualizacje:
Zobacz galerię

Będzie to jeden obiekt, ale składający się z trzech segmentów.
Segmenty A i B mają być ze sobą połączone. Lokale na parterze mają mieć od 135 do 425 m kw. Powierzchnia zabudowy to 4199 m kw, zaś użytkowa – 22 tys. m kw. Parking przewidziany jest jako jedna kondygnacja podziemna, miejsca dla aut będą też na powierzchni. Inwestor wystąpił już o pozwolenie na budowę, ale jeszcze go nie ma. Trzeba bowiem poczekać na uprawomocnienie się decyzji środowiskowej. Procedury szacunkowo mają zakończyć się w sierpniu 2018.

Biurowce przy Roździeńskiego. DL Invest w Katowicach i regionie

DL Invest specjalizuje się w nieruchomościach handlowych. W Katowicach postawili m.in. galerię handlową Manhattan w Piotrowicach. Ich flagowym przedsięwzięciem w tym mieście jest jednak DL Center Point, budynek przy Mielęckiego. W Częstochowie podjął się przeróbki byłego gmachu Pzu z lat 70. na biurowiec klasy A z częścią handlową i hotelową.

W Zawierciu niedawno zakończyli budowę galerii handlowej. Nieopodal tej inwestycji swoją działkę ma wciąż firma Skanska, która już kilka lat temu planowała postawić tu biurowce. Były nawet wstępne wizualizacje pracowni Medusagroup – czarne, wysokie walce. Na razie jednak Skanska kończy kompleks Silesia Business Park. W zeszłym roku przedstawiciele firmy mówili, że nie podjęto jeszcze decyzji o rozpoczęciu realizacji tego projektu.

To niejedyna inwestycja biurowa, jaka szykowana jest w Katowicach. Być może w końcu coś ruszy w sprawie hotelu Silesia. Miasto sprzedało prywatnemu inwestorowi niewielką działkę obok hotelu. Sama w sobie nie była zbyt atrakcyjna, nie miała nawet dostępu do drogi, ale jako część działki Silesii podnosi możliwości inwestowania tu. Przypomnijmy: Silesia prawdopodobnie zostanie zburzona, a w jej miejscu stanie biurowiec.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień