MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nowy prezydent Chorzowa zaczynał od prowadzenia dopingu w Sektorze Rodzinnym Ruchu ZDJĘCIA

Jacek Sroka
Jacek Sroka
Nowy prezydent Chorzowa Szymon Michałek prowadził doping Niebieskich Bajtli w Sektorze Rodzinnym Ruchu  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nowy prezydent Chorzowa Szymon Michałek prowadził doping Niebieskich Bajtli w Sektorze Rodzinnym Ruchu Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. a. gol, l. nenow, k. trojok
Szymon Michałek został prezydentem Chorzowa wygrywając już w I turze wyborów z rządzącym miastem od 2010 roku Andrzejem Kotalą. Nowy prezydent jest wiernym kibicem Ruchu Chorzów i stworzył w tym klubie Sektor Rodzinny uznawany za najlepszy w Polsce. Zobaczcie jak nowy prezydent prowadził na stadionie na Cichej doping Niebieskich Bajtli.

Prezydent Chorzowa zaczynał od prowadzenia dopingu w Sektorze Rodzinnym Ruchu

Nowy prezydent Chorzowa Szymon Michałek jest wiernym fanem Ruchu Chorzów. Wychował się w Chorzowie-Batorym w pobliżu siedziby klubu i Niebieskim kibicował od dziecka. Od 10 roku życia był stałym bywalcem stadionu na Cichej. Później zaczął także jeździć za swoją ukochaną drużyną na mecze wyjazdowe.

Swoją miłością do chorzowskiego klubu postanowił zarazić innych. W lutym 2015 roku stworzył na legendarnym obiekcie na Cichej 6 Sektor Rodzinny powoli zapełniając go dzieciakami. Michałek nie ustawał w pomysłach załatwiając dla swoich podopiecznych u sponsorów rozmaite gadżety i nagrody za regularne chodzenie na mecze na Cichej odnotowywane w specjalnych dzienniczkach, ale przede wszystkim stworzył w nim fantastyczną atmosferę.

W Sektorze Rodzinnym na Cichej pojawiało się coraz więcej małych kibiców przychodzących na trybuny ze swoimi rodzicami, opiekunami czy dziadkami. Na ostatnich meczach chorzowian na Cichej mogący pomieścić 900 osób sektor pękał w szwach. Michałek wraz ze swoimi pomocnikami zorganizował też dla dzieci kilka wyjazdowych wypraw na pojedynki Ruchu z zaprzyjaźnionymi klubami.

Gdy drużyna Ruchu musiała wyprowadzić się z Cichej z powodu zamknięcia stadionu Sektor Rodzinny w 2023 roku przeniósł się na Stadion Miejski w Gliwicach dokąd dzieci były dowożone z Chorzowa autobusami, a teraz znalazł swoje miejsce na Stadionie Śląskim, gdzie obecnie występują Niebiescy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA PREZYTDENTA CHORZOWA SZYMONA MICHAŁKA W SEKTORZE RODZINNYM RUCHU

Niebieskie Bajtle szybko zyskały sławę najpierw na Śląsku, a później w całej Polsce. W 2018 roku trafiły na okładkę Dziennika Zachodniego. Nowy prezydent Chorzowa pamiętał o nas także przy okazji obchodzonych w zeszłym roku 8. urodzin Sektora Rodzinnego wręczając DZ statuetkę za wsparcie jego inicjatywy i częste pisanie o niej na naszych łamach.

Niebieskie Bajtle i okładka DZ

Nowy prezydent Chorzowa nie zamierza zapomnieć o swoich korzeniach. Michałek obiecał też, że nie zostawi Sektora Rodzinnego i zamierza dalej pojawiać się w nim na meczach, choć na pewno nowe obowiązki nie pozwolą mu zajmować się Niebieskimi Bajtlami na wszystkich domowych spotkaniach Ruchu.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera