MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Odkryj urok Ogrodzieńca: relacja z dnia spędzonego z Panią Burmistrz Anną Pilarczyk

Norbert Palusiński
Norbert Palusiński
Mieliśmy okazję spędzić dzień w towarzystwie Pani Burmistrz Anny Pilarczyk, która z pasją i zaangażowaniem działa na rzecz rozwoju i integracji społecznej Miasta i Gminy Ogrodzieniec. Podczas naszej podróży odwiedziliśmy liczne miejsca, które stanowią serce lokalnej społeczności i oferują różnorodne możliwości aktywnego spędzania czasu. Przedstawiamy wybrane z nich.

Nasz dzień rozpoczął się od wizyty w Żłobku "Jurajskie Maluszki". To wyjątkowe miejsce, które powstało z myślą o rodzicach pragnących pogodzić opiekę nad dzieckiem z aktywnym życiem zawodowym. Profesjonalna kadra opiekunek dba o rozwój dzieci, zapewniając im odpowiednie warunki do nauki, zabawy oraz wspólnych posiłków. Wnętrza zostały zaaranżowane w jasnych kolorach i udekorowane kolorowymi motywami, a także wyposażone w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dodatkowo, dbając o dostępność dla osób niepełnosprawnych, zlikwidowano wszelkie bariery architektoniczne, umożliwiając swobodne poruszanie się wewnątrz budynku nawet osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Kolejnym punktem naszej trasy był Mini Park Trampolin w Cementowni. Zlokalizowany w historycznym budynku dawnej szkoły, park trampolin przyciąga mieszkańców już od ponad trzech lat. Pani Burmistrz podkreśliła, jak ważne są takie miejsca dla zdrowia i aktywności fizycznej mieszkańców, a także dla kreowania przyjaznego wizerunku miasta.

Dla miłośników sportu i aktywnego trybu życia proponujemy odwiedzenie Hali Sportowej. Oprócz ścianki wspinaczkowej, znajdują się tu boiska do piłki nożnej i siatkowej. Dodatkowo, najmłodsi mogą wziąć udział w bezpłatnych zajęciach z tenisa ziemnego, które nie tylko rozwijają sprawność fizyczną, ale także umysłową.

Następnym przystankiem w naszej podróży był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu. MGOKiS stanowi integralną część życia kulturalnego i społecznego miasta. Odnowiony budynek, dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, staje się miejscem spotkań, rozrywki i nauki dla mieszkańców w każdym wieku. Klub Seniora, galerie czy sale dydaktyczne - to wszystko tworzy atmosferę otwartości i integracji społecznej. Bogata oferta zajęć oraz regularne imprezy kulturalne sprawiają, że to miejsce jest sercem kulturalnej i społecznej aktywności w Ogrodzieńcu.

Czy wiesz, że w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej znajduje się miejsce, które przywodzi na myśl egzotyczne plaże Karaibów? Mowa tutaj o Krępie w Ogrodzieńcu - oazie spokoju pośród gęstego lasu, gdzie palmy i kaktusy tworzą niepowtarzalny klimat. To właśnie tutaj, w gorące letnie dni, można oderwać się od codzienności, relaksując się na leżaku pod palmą lub nawet na pięknej, piaszczystej plaży. Co więcej, to miejsce jest całkowicie darmowe, zapraszając do korzystania z nieograniczonej przyjemności bez żadnych opłat. Dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek, przygotowano również siłownię pod chmurką oraz pumptrack. Warto jednak wiedzieć, że część terenu jest obecnie zagrodzona, ponieważ trwają prace remontowe związane z powstaniem ogromnego, wodnego placu zabaw, którego koszt szacowany jest na ponad 2 miliony złotych. To oznacza, że latem atrakcji na Krępie będzie jeszcze więcej, zachęcając mieszkańców i turystów do odwiedzenia tego wyjątkowego miejsca.

Podczas naszej podróży nie zapomnieliśmy także o seniorach. Domy i kluby seniora to miejsca, gdzie starsi mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje, integrować się i cieszyć życiem w swoim gronie. Jak podkreśla Pani Burmistrz Anna Pilarczyk zaopiekowanie się najstarszymi mieszkańcami jest jednym z priorytetów gminy. Dzięki dofinansowaniu z programu "Senior +” zostały uruchomione domy i kluby seniora - miejsca, w których seniorzy rozwijają swoje pasje i zainteresowania, wyjeżdżają na wycieczki, bawią się we własnym gronie.

Podsumowując naszą podróż po Ogrodzieńcu, możemy stwierdzić, że był to niezwykle inspirujący dzień pełen różnorodnych atrakcji. Od placówek opieki nad najmłodszymi, przez miejsca rekreacyjne i sportowe, aż po przestrzenie dedykowane seniorom - gmina oferuje bogactwo możliwości spędzania aktywnego czasu i rozwijania pasji dla wszystkich swoich mieszkańców i odwiedzających. Dzięki zaangażowaniu Pani Burmistrz Anny Pilarczyk oraz ciągłemu rozwojowi infrastruktury rekreacyjnej i społecznej, Ogrodzieniec staje się coraz bardziej przyjaznym i dynamicznym miejscem, zachęcającym do odkrywania jego unikalnego uroku i potencjału.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo