Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

OFF Festival 2023: Przed nami trzy dni znakomitych brzmień na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach

Aleksandra Szatan
Aleksandra Szatan
OFF Festival znów odbędzie się na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
OFF Festival znów odbędzie się na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała-Astaszow
16. edycja OFF Festivalu dowodzonego przez Artura Rojka odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach. W trakcie trzydniowej imprezy nie zabraknie różnorodnych brzmień, zagranicznych i rodzimych gwiazd, muzycznych odkryć czy spotkań z literaturą w Kawiarni Literackiej. Bilety i karnety wciąż są dostępne.

OFF Festival w Katowicach

Muzyczny początek sierpnia znów należeć będzie do OFF Festivalu. 16. edycja kultowej imprezy, której pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Artur Rojek odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia na terenie Doliny Trzech Stawów w Katowicach.

Pusha T, jeden z najlepszych dziś amerykańskich raperów, będzie headlinerem tegorocznego festiwalu.
Jedną z największych gwiazd tegorocznej edycji OFF Festivalu będzie Slowdive.

- Slowdive już u nas gościli, zagrali fantastyczny koncert w 2014 roku, więc z radością czekamy na ich powrót - podkreślają organizatorzy imprezy.

W międzyczasie brytyjski kwintet wydał świetną płytę, zatytułowaną po prostu „Slowdive” (2017), a w tym roku celebrować możemy 30 urodziny kultowego albumu „Souvlaki”. W trakcie festiwalowego koncertu w Katowicach muzycy mają też zaprezentować zupełnie nowe utwory.

Slowdive wystąpi na OFF Festivalu w sobotę, 5 sierpnia. Wśród gwiazd drugiego dnia festiwalu usłyszymy też m.in. Spiritualized. Zespół dowodzony przez Jasona Pierce’a swój dziewiąty album, zatytułowany „Everything Was Beautiful”, wydał wiosną 2022 roku.

W tym roku na OFF Festivalu pojawi się silna reprezentacja nowej muzyki brytyjskiej.

King Krule objawił się jako jeden z najciekawszych nowych artystów w brytyjskiej muzyce na początku poprzedniej dekady. Poruszający się pomiędzy indie rockiem, folkiem a jazzową balladą artysta w czerwcu wydał nową płytę „Space Heavy”.

Lokalną scenę w tym rozdaniu reprezentują oryginalne artystki m.in.: Daria ze Śląska, Ta Ukrainka.
Daria kiedyś współtworzyła duet The Party Is Over, parający się ambitną muzyką taneczną, dzisiaj – jako Daria ze Śląska, skupia się głównie na wysmakowanych, melancholijnych balladach. W przygotowaniu debiutanckiego albumu „Tu była” pomogli jej m.in. Olek Świerkot, Paweł Krawczyk i Hubert Zemler.

Ta Ukrainka czyli Anastazja Ivahnenko urodziła się w Ukrainie, ale od lat mieszka, pracuje i tworzy w Polsce (którą ponoć wybrała, bo lubiła piosenki Marii Peszek i Taco Hemingwaya). Na co dzień jest cukierniczką, ale w tekstach nie słodzi - objaśniając i nam, i swoim rodakom, swój „polski sen”. Współpracowała m.in. z Bogdanem Kondrackim, a jej muzyka to indie pop, szukający dla trudnych treści nowych brzmień.

Na OFF Festivalu wystąpią ponadto:

Pusha T, Panda Bear & Sonic Boom, Tamino, Homixide Gang, Melody's Echo Chamber, Hania Rani, Balming Tiger, OFF!, Confidence Man, Desire, Udary grają "Is This It" The Strokes, Jockstrap, Ekkstacy, Gaye Su Akyol, Belmondawg / Expo 2000, Calibro 35, Special Interest, Dreya Mac, Kokoroko, Nation Of Language, The Staples Jr. Singers, Gilla Band, NNAMDÏ, Trupa Trupa gra "Headache", joe unknown, Ela Minus, Lancey Foux, Obongjayar, Mandy, Indiana, Big Joanie, Gurriers, underscores, Haru Nemuri, I. Jordan, Wojtek Mazolewski "Yugen 2" VLURE, Kampire, MIND ENTERPRISES, Son Rompe Pera, mop, Rat Kru, GONE, Hubert., Butch Kassidy, Yann, aljas, Sad Smiles, Izzy And The Black Trees, Nene Heroine, Węże, Biały Falochron, Koń, we watch clouds, Furda, Tropical Soldiers in Paradise, Soyuz, Ugory, Polski Piach i wielu innych...

Kawiarnia Literacka

Hasłem przewodnim Kawiarni Literackiej na OFF Festivalu jest w tym roku „muzyka opisana”. - Będziemy o niej rozmawiać m.in. z artystami i autorami książek o hip-hopie, scenie alternatywnej i metalu. Jeden dzień poświęcony zostanie w całości wspomnieniu Kory i jej muzyczno-literackich fascynacji - zapowiadają twórcy.

Od 4 do 6 sierpnia zaplanowano dziesięć paneli dyskusyjnych, które poprowadzi dziennikarka Karolina Sulej. Jeden dzień (sobota, 5 sierpnia) w całości zostanie poświęcony Korze. Zaplanowano wówczas rozmowy z autorkami dwóch biografii artystki: Beatą Biały („Słońca bez końca. Biografia Kory”) i Katarzyną Kubisiowską („Się żyje. Kora. Biografia”).
Z Kamilem Sipowiczem o „Szale niebieskich ciał”, czyli jej muzycznych i literackich fascynacjach. A Maria Moonset Matuszewska i Tomasz Szczepanek zabiorą nas w fascynujący Korę świat astrologii.

Wydarzeniem specjalnym tego dnia będzie koncert Michała Pepola, muzyka i kompozytora, współzałożyciela Royal String Quartet, który zaprezentuje materiał ze swojej płyty „Kora. Nieskończoność”. Znalazły się na niej prywatne, nieznane wcześniej światu nagrania artystki, odzyskiwane z 24-śladowych taśm studyjnych, tworzące wciągające słuchowisko. W Kawiarni Literackiej zobaczymy także wystawę fotografii Jacka Poremby, przedstawiającą różne oblicza Kory.

W piątek 4 sierpnia odbędą się spotkania z autorami interesujących książek o muzyce. Z Filipem Kalinowskim („Niechciani, nielubiani”) rozmowa o fascynującej historii warszawskiej sceny hiphopowej, z Tomaszem Ladą („Zagrani na śmierć. Mroczne ścieżki polskiego undergroundu”) o tragicznie zmarłych muzykach polskiej muzyki alternatywnej, a z Jarkiem Szubrychtem („Skóra i ćwieki na wieki”), i przy udziale Łukasza Orbitowskiego, o tym, czego nie wiedzieliśmy o scenie metalowej lat 80. i 90. XX wieku.

Pole namiotowe, strefy i bilety

Pole namiotowe będzie czynne od godziny 18.00 już od czwartku, 3 sierpnia, do godziny 12.00 w poniedziałek, 7 sierpnia (do piątku do godziny 9.00 – bez w pełni działającej infrastruktury).

Na terenie festiwalu jak zwykle dostępna będzie strefa gastronomiczna, a także stoiska m.in. z festiwalowymi gadżetami, koszulkami, płytami (także artystów występujących na imprezie) itp.

Organizatorzy nie zapomnieli też o rodzicach z małymi dziećmi i jak co roku zapraszają do strefy relaksu i edukacji, zwanej tradycyjnie Piaskoffnicą.

  • 3-dniowy karnet kosztuje 459 zł
  • 3-dniowy karnet z polem namiotowym kosztuje 579 zł
  • Bilety jednodniowe kosztują 269 zł.

Dzieci do 10 roku życia wchodzą na festiwal za darmo.

Nie przeocz

Zobacz także

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera