Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ojciec Tomasz Maniura: Chcąc zrobić coś w swoim życiu, musimy najpierw wstać! Festiwal Życia ZDJĘCIA

Nikola Gorczycka
Ojciec Tomasz Maniura i Festiwal Życia w Kokotku 2018
Ojciec Tomasz Maniura i Festiwal Życia w Kokotku 2018 Archiwum NINIWY
Festiwal Życia odbędzie się od 2 do 8 lipca 2018 w Kokotku, dzielnicy Lublińca. Wystąpią m.in. Luxtorpeda, TGD, Jan Mela. Szczegóły Festiwalu zdradził nam Ojciec Tomasz Maniura OMI, dyrektor Oblackiego Centrum Młodzieży NINIWA, które jest jednym z głównych organizatorów Festiwalu Życia.

Festiwal jest ogromnym przedsięwzięciem. Ile osób jest zaangażowanych w jego organizację?
Aktywnie, przez cały rok w organizacji festiwalu uczestniczyło około 10 osób. Byli to przedstawiciele Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz 5 diecezji województwa śląskiego, którzy za aprobatą biskupów swoich diecezji, współorganizowali całe spotkanie.

CZYTAJ TEŻ:
Festiwal Życia dla młodzieży odbędzie się od 2 do 8 lipca 2018 w Kokotku
Festiwal Życia w Kokotku 2018 PROGRAM

Program Festiwalu jest bardzo bogaty. Czy może Ojciec wskazać najważniejsze jego punkty?
W programie każdy znajdzie coś dla siebie. Na uczestników czeka wiele atrakcji, jak koncerty Luxtorpedy i TGD, a także codzienne warsztaty, panele dyskusyjne i projekcje filmów. Jednak tym co najmocniej będzie nas łączyć w tych dniach, jest wiara – codzienne Msze święte i konferencje. Mocnym punktem jest też namiot spotkania, pod którym przez 24 godziny na dobę trwała będzie adoracja najświętszego sakramentu.

Skąd pomysł na hasło Festiwalu Życia – „Wstań"?
Treść festiwalu jest oparta na bardzo dynamicznej księdze ze Starego Testamentu – Księdze Jozuego. Pierwsze wezwanie, które Bóg kieruje do przewodnika narodu wybranego to właśnie słowa „Teraz więc wstań”. Tak samo my, chcąc zrobić coś w swoim życiu, musimy najpierw wstać. Na podstawie kolejnych fragmentów Księgi Jozuego zrodziła się również koncepcja tematów przewodnich poszczególnych dni – sakramentów.

Zobacz zdjęcia:

Co festiwal może wnieść w życie młodego człowieka?
Festiwal w założeniu ma być bodźcem do życia dla każdego. Młodzi będą mieli okazję pogłębić lub poznać na nowo swoją wiarę rozwinąć swoje zainteresowania i poznać nowych ludzi i środowiska. Z takich wyjazdów, często wraca się ze znajomościami do końca życia, a nierzadko również poznają się przyszłe małżeństwa.

Czy jakoś szczególnie należy się przygotować do Festiwalu?
Uczestnicy festiwalu spać będą na polu namiotowym. Trzeba mieć ze sobą podstawowy sprzęt biwakowy – namiot, karimatę i śpiwór, a także jakieś naczynie na wrzątek i sztućce.

Co z warsztatami? Jak dużo ich jest i które są warte największej uwagi?
Na liście warsztatów znajduje się 25 pozycji. Zostały dobrane bardzo różnorodnie, żeby trafić w różne gusta młodych. Wszystkie pozycje są bardzo ciekawe, warto jednak wspomnieć o panelu dyskusyjnym, w którym młodzi będą mogli zadawać pytania zaproszonym specjalnie znanym prelegentom.

Czy można się jeszcze zarejestrować na Festiwal?
Tak, rejestracja przez formularz internetowy trwa do 24 czerwca. Po tym czasie również będzie można się zarejestrować, już na miejscu w dniu rozpoczęcia Festiwalu. Oprócz tego, można przyjechać osobno na każdy dzień i wykupić jednodniową wejściówkę. Koszt rejestracji internetowej to tylko 140 zł. Czekamy na zgłoszenia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!