Około 200 zawodników w Myszkowskim Biegu Ulicznym Myszkowska Ósemka ZDJĘCIA

js
Uczestnicy biegu Myszkowska Ósemka na starcie zawodów.
Uczestnicy biegu Myszkowska Ósemka na starcie zawodów. janusz strzelczyk
Na starcie dzisiejszego, 23 września,Myszkowskiego Biegu Ulicznego, Myszkowska Ósemka, stanęło około 200 zawodniczek i zawodników.

Start i metę usytuowano tradycyjnie, przy parku rekreacyjnym Podlas. Zawodnicy pokonywali dystans 8 kilometrów ulicami miasta. Były i płaskie odcinki i dosyć strome podbiegi.

Startowali razem zawodnicy uprawiający bieganie w klubach i amatorzy w różny wieku, nawet około 80 lat.

Zwyciężył Łukasz Grajcar, z CKS Budowlanych Częstochowa, w czasie poniżej 26 minut. Drugi był Mateusz Drąg z klubu Przenosimy Góry w Tychach, a trzeci na metę przybiegł Piotr Pałka. Z myszkowian najszybszy był Piotr Magiera, który zajął 6. miejsce. Wśród kobiet najszybsza był Mariola Sojda z CKS Budowlani Częstochowa, która zwyciężyła w tych zawodach także w ubiegłym roku.
- Lubię startować w Myszkowie, to dobrze zorganizowane zawody - mówiła na mecie Mariola Sojda.

A Tamara Koczur zdobyła Grand Prix Powiatu Myszkowskiego, do której to klasyfikacji zaliczana jest Myszkowska Ósemka.

Także zwycięzca w kategorii mężczyzn Łukasz Grajcara chwalił organizatorów.
- Trasa była dobrze zabezpieczona - mówił Piotr Grajcar. - Dobrze mi się biegło, w tempie jakie zaplanowałem. Trochę przeszkadzał mocny wiatr.

Organizatorem zawodów jest Towarzystwo Sportowe LIBERO, Myszków , przy współpracy Stowarzyszenia PODLAS, Jurajskie Stowarzyszenie Ratownictwa Medycznego „Jura Cordis.