Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów WYNIK Niebiescy znów bez zwycięstwa. Chojniczanka awansowała do I ligi

30.10.2021 r. Ruch Chorzów w 15. kolejce wygrał przy Cichej z Olimpią 1:0. W sobotę 7 maja 2022 roku odbył się mecz w Elblągu zakończony remisem 0:0. Fot Arkadiusz Gola
W sobotę 7.05.2022 r. w meczu 32. kolejki eWinner 2. Ligi Ruch Chorzów grał w Elblągu z Olimpią i zremisował 0:0. Niebiescy utrzymali punkt przewagi nad Motorem Lublin, który zremisował w Rzeszowie ze Stalą 1:1.

Ruch przedłużył serię meczów bez wygranej i bez strzelonej bramki do czterech. Ponieważ Chojniczanka wygrała 1:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, to drużyna z Chojnic jako druga awansowała do Fortuna 1. Ligi. Poznaliśmy komplet spadkowiczów: Hutnik Kraków, Pogoń Grodzisk, Sokół Ostróda oraz GKS Bełchatów, który wycofał się w trakcie rozgrywek.
Ruch zajmuje 3. miejsce i ma nadal punkt przewagi nad czwartym w tabeli Motorem Lublin.

Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów 0:0

Olimpia: Mateusz Dudek - Joao Guilherme, Adrian Piekarski, Michał Czarny, Kamil Wenger, Miłosz Kałahur - Bartosz Danowski, Marcin Czernis (69. Dominik Kozera), Hubert Krawczun - Piotr Kurbiel (73. Marcin Bawolik), Jan Sienkiewicz.

Ruch: Jakub Bielecki - Konrad Kasolik, Filip Nawrocki, Remigiusz Szywacz - Tomasz Wójtowicz (69. Paweł Żuk), Vanja Marković, Patryk Sikora, Michał Mokrzycki, Łukasz Janoszka, Jakub Malec (69. Kacper Będzieszak) - Piotr Stępień (69. Kacper Bąk).

Żółte kartki: Danowski - Sikora, Szywacz, Janoszka, Bąk
Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa)

OLIMPIA - RUCH RELACJA ZAPIS RELACJI LIVE

Koniec meczu. 0:0.

90+3. Znów rzut rożny dla Olimpii. Tym razem bez niebezpieczeństwa.

90+1. Jakub Bielecki ratuje Ruch po strzale Senkevicha po rzucie rożnym.

90. minuta. Obie drużyny próbują zmienić wynik.

85 minut minęło. Bez goli.

82. minuta. Nadal 0:0.

74. minuta. Ruch zmarnował świetną okazję! Ciągle bez bramek.

69. minuta, podwójna zamiana w Ruchu. Wynik 0:0.

60 minut za nami. Bez bramek.

55. minuta, wynik 0:0.

W 49. minucie Olimpię uratował słupek!

Grają!

Piłkarze wrócili na boisko. Zaraz zaczyna się II połowa.

Koniec I połowy. 0:0

42. minuta. Okazję miał Piotr Stępień, ale uderzył nieczysto.

37. minuta. Teraz Ruch przeniósł ciężar gry na połowę Olimpii. Wynik 0:0.

Po 30 minutach nadal 0:0.

25. minuta. Olimpia niesiona dopingiem kibiców atakuje. Ruch się broni na własnej połowie.

Po 22 minutach wynik się nie zmienia.

8 minut za nami - 0:0.

Grają!

Obie drużyny są na boisku. Zaraz zaczyna się mecz.

Znamy skład Ruchu. Napastnik Daniel Szczepan nadal chory, Rusłan Zubkow pauzuje za kartki.

W ważnym dla Ruchu sobotnim meczu Motor Lublin zremisował ze Stalą w Rzeszowie 1:1. Lublinianie mają teraz tyle samo punktów, co Niebiescy. Ruch wyprzedza ich dzięki korzystnemu bilansowi bezpośrednich spotkań.

Tak zapowiadaliśmy mecz w Elblągu:

W poprzedniej kolejce Ruch zremisował u siebie ze Zniczem Pruszków 0:0. W drużynie gospodarzy zabrakło chorych Daniela Szczepana i Patryka Sikory. W Elblągu na pewno nie zagra pauzujący za kartki Rusłan Zubkow.

Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów NA ŻYWO

W chorzowskim zespole ciągle mają problem ze stanem zdrowia zawodników.

- To jeden z problemów, który cały czas jest. W tym tygodniu było różnie, czego się obawialiśmy - przyznaje trener Niebieskich Jarosław Skrobacz. - Rozpoczynamy tydzień - znowu kogoś nie ma. Nie jest to dla nas fajny okres, patrząc pod tym kątem. Nie będziemy mówić kto, co i jak. Na pewno do Elbląga nie pojedziemy w komplecie.

Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów LIVE

W meczu z Olimpią aż pięciu piłkarzy Ruchu będzie zagrożonych wykluczeniem w następnym spotkaniu, jeżeli dostaną żółtą kartkę. To Kacper Będzieszak, Łukasz Janoszka, Konrad Kasolik, Marcin Kowalski i Filip Nawrocki.

- Takie sprawy jak kartki i urazy trzeba mieć wliczone. Bardziej martwi mnie sytuacja z przeziębieniami, grypą. Nawet jeśli chłopcy wracają po antybiotykach, to organizmy przez jakiś czas są jeszcze osłabione. Z tym powrotem do pełni zdrowia mamy największy problem - nie kryje trener Skrobacz.

Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów WYNIK

Na trzy kolejki przed końcem sezonu zasadniczego prowadzi Stal Rzeszów, która już awansowała do Fortuna 1. Ligi (72 pkt). Druga jest Chojniczanka Chojnice (64 pkt), trzeci Ruch (58 pkt), a czwarty Motor Lublin (57 pkt). Niebiescy ostatnio przegrali z Radunią Stężyca 0:1 oraz zremisowała z Wisłą Puławach 0:0 i ze Zniczem też 0:0. Olimpia Elbląg zajmuje 8. miejsce, ma 45 punktów - 3 pkt straty do strefy barażowej.

- Bardzo dużo rozmyślamy, mówimy o tej sytuacji i sami tak do końca nie jesteśmy w stanie tego zdiagnozować, jak duży wpływ na naszą postawę mają właśnie te zachorowania, jak duży ma to wpływ na regenerację. Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć, ani sprawdzić. Musimy sobie z tym poradzić - podkreśla szkoleniowiec Niebieskich.

Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów ONLINE

Kibice Ruchu martwią się, że chorzowianie nie tylko nie awansują z 2. miejsca, ale stracą też 3. pozycję, oznaczającą grę w obu meczach barażowych w roli gospodarzy.

- Atmosfera w naszej szatni totalnie się nie zmienia, cały czas patrzymy do przodu, mimo że mamy teraz gorszy okres pod względem gry na boisku - zapewnia pomocnik Piotr Wyroba. - Nie wygląda to może mega optymistycznie, ale u nas cel się nie zmienia. Całą drużyną, całą szatnią i myślę, że całym klubem - chcielibyśmy też żeby kibice nas w tym wsparli - będziemy próbować dotrzeć do tego naszego celu, czyli awansu. Czy to będzie bezpośredni, to zobaczymy. Zostały tylko trzy kolejki, ale są również baraże. Będziemy na pewno walczyć i starać się do końca dowieźć komplet punktów w tych trzech meczach.

Kiedy piłkarze Ruchu rozpoczną mecz w Elblągu, będą znali wynik spotkania Stali Rzeszów z Motorem Lublin (sobota, godz. 12.15). Niebiescy w październiku w 15. kolejce pokonali Olimpię 1:0, po bramce z rzutu karnego Michała Mokrzyckiego w 79. minucie.

Sędzią meczu Olimpia Elbląg - Ruch Chorzów będzie Mateusz Jenda (Warszawa).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani