Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów 1:0 Niebiescy znów przegrali po karnym. Czy to pożegnanie Warzychy?

Czy to był pożegnalny mecz Krzysztofa  Warzychy?
Czy to był pożegnalny mecz Krzysztofa Warzychy? Andrzej Banas / Polska Press
Piłkarze Ruchu przegrali szósty mecz w Nice 1. Lidze. Chorzowianie ulegli na wyjeździe Olimpii Grudziądz 0:1. Być może było to ostatnie spotkanie w roli trenera Niebieskich Krzysztofa Warzychy.

Ruch po spadku z Lotto Ekstraklasy wygrał tylko jeden mecz ze Stomilem Olsztyn. Niebiescy zamykają tabelę nie potrafiąc odrobić minusowych punktów, choć za nimi już ponad 20 procent rozgrywek tego sezonu. Na Cichej doszli więc do wniosku, że trzeba coś zmienić i wygląda na to, że z zespołem rozstanie się trener Warzycha. Gucio sam ma zresztą powoli dość całej sytuacji.

Działacze sondowali możliwość zatrudnienia Dariusza Fornalaka, ale nie doszli do porozumienia z wychowankiem Stadionu Śląskiego, który z Ruchem zdobywał ostatni tytuł mistrza Polski, a później pracował w Chorzowie jako szkoleniowiec. Kibice chętnie widzieliby z powrotem na Cichej Jana Kociana, lecz zatrudnienie Słowaka raczej nie wchodzi w rachubę.

W wyjściowym składzie w Grudziądzu znalazło się dwóch nowych zawodników. W bramce stanął Bułgar Nikołaj Bankow, a miejsce na środku obrony zajął Bośniak Bojan Marković. Po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce zagrał Brazylijczyk Mello. Zmiany kadrowe niewiele pomogły drużynie, bo Niebiescy znów przegrali na wyjeździe.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł z rzutu karnego podyktowanego za faul Argentyńczyka Santiago Villafane. To była szósta jedenastka przeciwko chorzowianom w tym sezonie. Pewnym egzekutorem karnego był Damian Michalik, który kompletnie zmylił Bankowa.

Niebiescy też mieli swoje okazje. Aktywny był Miłosz Przybecki. Tuż przed przerwą świetnej okazji nie wykorzystał Miłosz Trojak, a po przerwie w bramkarza trafił Artur Balicki.

- Naprawdę nie wiem, co powiedzieć. Kolejny mecz przegrany po rzucie karnym. Myślę, że zagraliśmy dobre spotkanie na tym trudnym terenie. Stworzyliśmy kilka sytuacji. Zwłaszcza w pierwszej połowie mogliśmy się pokusić o bramkę – powiedział trener Warzycha na konferencji prasowej.

Olimpia Grudziądz - Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

Bramka 1:0 Damian Michalik (56-karny)