Olympique Lyon - Ajax 3:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Lacazette strzela dwa razy w minutę

Olympique Lyon - Ajax Amsterdam TRANSMISJA NA ŻYWO
Olympique Lyon - Ajax 3:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK To, co w 45 minucie zrobił Lacazette przejdzie do historii futbolu. Dwie bramki w jedną minutę! Na 3:1 podwyższa Ghezzal po wrzutce Macieja Rybusa. Rewanżowe spotkanie półfinałowe w Lidze Europy w którym Olympique Lyon gra z Ajaxem Amsterdam prowadzi polski arbiter Szymon Marciniak. Bliżej finały są Holendrzy, którzy pokonali u siebie czwartą drużynę francuskiej ekstraklasy 4:1.

Alympique Lyon - Ajax Amsterdam TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

W Amsterdamie padło pięć bramek, cztery z nich strzelili gospodarze. Bohaterem meczu był pochodzący z Burkina Faso Bertrand Traore. 22-letni napastnik strzelił dwa gole i przy jednym asystował. Na pochwałę zasłużyli także pozostali młodzi piłkarze Ajaksu. Większość piłkarzy holenderskiego klubu ma 21 lat lub mniej.

MECZE NA ŻYWO

W ostatniej kolejce ligowej Ajax pokonał wysoko Go Ahead Eagles 4:0. Na listę strzelców wpisywali się Kluivert, Dolberg, De Jong i Cassierra. Trzy punkty ligowe zgarnęli także piłkarze z Lyonu, ale im zwycięstwo z Nantes przyszło znacznie trudniej. Olympique wygrała zaledwie 3:2. Wydaje się też, że Francuzom będzie bardzo trudno odrobić straty z pierwszego meczu w Amsterdamie.

MECZ OLYMPIQUE - AJAX WYNIK

Uwaga polskich kibiców skupiać się będzie na arbitrze. Szymon Marciniak wiosną prowadził już dwa mecze Ligi Mistrzów Paris Saint-Germain - FC Barcelona i Juventus Turyn - FC Barcelona. Na stadionie w Lyonie pomagać będą asystenci Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz. Dodatkowymi arbitrami będą Paweł Raczkowski i Tomasz Musiał. Polski arbiter po tym półfinale pojedzie do Korei Południowej, gdzie będzie sędziował w mistrzostwach świata U-20, jest także w gronie sędziów, którzy pojadą na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji.

Ajax Amsterdam jest w świetnej sytuacji przed rewanżowym meczem półfinałowym Ligi Europy. W pierwszym spotkaniu ekipa ze stolicy Holandii pokonała u siebie Olympique Lyon aż 4:1.

- Eksperci widzieli w roli faworyta Lyon, ewentualnie dzielili szanse po połowie, natomiast to pierwsze spotkanie pokazało, że Ajax jest bardzo mocną drużyną, w doskonałej formie. Holendrzy zmiażdżyli Francuzów, nie pozostawili złudzeń, kto jest faworytem dwumeczu. Aż dziw bierze, że w tak młodym wieku można grać jak równy z równym z doświadczonymi piłkarzami z lig europejskich. Strach się bać, co będzie za parę lat - skomentował w rozmowie z x-news Tomasz Rząsa, były piłkarz klubów ligi holenderskiej.