MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Osoby o tych imionach są najsprytniejsze i świetnie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Zobacz, kto jest wśród nich!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Cechą, która wyróżnia ludzi, noszących poszczególne imiona może być na przykład spryt. Takie osoby świetnie radzą sobie również w sytuacjach kryzysowych. Bez problemu odnajdują się w różnych okolicznościach, bowiem są elastyczne oraz potrafią rozpracować swoje otoczenie. Zobacz, kto jest wśród nich!
Cechą, która wyróżnia ludzi, noszących poszczególne imiona może być na przykład spryt. Takie osoby świetnie radzą sobie również w sytuacjach kryzysowych. Bez problemu odnajdują się w różnych okolicznościach, bowiem są elastyczne oraz potrafią rozpracować swoje otoczenie. Zobacz, kto jest wśród nich! Pixabay
Osoby o tych imionach są najsprytniejsze i świetnie radzą sobie również w sytuacjach kryzysowych. Bez problemu odnajdują się w różnych okolicznościach, bowiem są elastyczne oraz potrafią rozpracować swoje otoczenie. Dzięki intuicji, pozwalającej im na rozpoznanie intencji innych ludzi mogą ustalić strategię czy plan działania. Korzystają z każdej nadarzającej się okazji i nie rezygnują z podjęcia trudnych zadań – nawet wtedy, gdy wiąże się to z ryzykiem. Osoby najsprytniejsze, noszące te imiona są odważne, otwarte oraz spontaniczne – co nie oznacza, że bezrefleksyjne. Wszystko starają się wybadać, przemyśleć i przeanalizować. Spryt pomaga im rozwiązać wiele problemów, a także skutecznie realizować zamierzone cele. Zobacz, jakie imiona noszą ludzie najsprytniejsi oraz sprawdź, kto jest wśród nich!

Znaczenia imion sięgają czasów starożytnych

Mieszkańcy starożytnej Grecji, Rzymu czy terenów, zajętych przez wyznawców judaizmu nadawali imiona swoim potomkom nieprzypadkowo i nie bez znaczenia. Inspirowano się postaciami, jakie znano z opowieści mitycznych oraz biblijnych. Odwoływano się zatem do opisanych tam bohaterów i mędrców – a w przypadku mitologii również bóstw – których cechy uznawano powszechnie za godne naśladowania. Ludzi fascynowały osobistości, wyróżniające się męstwem, walecznością oraz życiową mądrością. To właśnie ich imiona nadawano dzieciom albo tworzono nowe nazwy, nawiązujące do konkretnych zalet. Nie ulega zatem wątpliwości, że wiele imion wywodzi się z języków, takich jak łacina, greka i hebrajski. Równocześnie nazwy, nadawane ludziom powstawały oraz kształtowały się w innych częściach świata. Sporo z nich nie rozpowszechniło się tak, jak te o starożytnych korzeniach, a z czasem zaczęto też tworzyć od nich nowe formy. W języku polskim od imion męskich konstruowano ich żeńskie odpowiedniki, zaś od nazw dłuższych tworzono krótsze. Adaptowano imiona w różnych językach, co było skutkiem coraz częstszych podróży i migracji.

Cechą, która wyróżnia właścicieli niektórych imion może być spryt

Opisy, wyjaśniające znaczenia imion zostały zamieszczone w tak zwanych imiennikach, jakie zawierają charakterystykę osób, noszących konkretne nazwy. Ludziom o poszczególnych imionach przypisano zarówno wady, jak też zalety. Cechą, która wyróżnia ludzi, noszących poszczególne imiona może być na przykład spryt. Takie osoby świetnie radzą sobie również w sytuacjach kryzysowych. Bez problemu odnajdują się w różnych okolicznościach, bowiem są elastyczne oraz potrafią rozpracować swoje otoczenie. Dzięki intuicji, pozwalającej im na rozpoznanie intencji innych ludzi mogą ustalić strategię czy plan działania. Korzystają z każdej nadarzającej się okazji i nie rezygnują z podjęcia trudnych zadań – nawet wtedy, gdy wiąże się to z ryzykiem. Osoby najsprytniejsze, noszące te imiona są odważne, otwarte oraz spontaniczne – co nie oznacza, że bezrefleksyjne. Wszystko starają się wybadać, przemyśleć i przeanalizować. Spryt pomaga im rozwiązać wiele problemów, a także skutecznie realizować zamierzone cele.

W załączonej galerii prezentujemy imiona osób najsprytniejszych. Zobacz, kto jest wśród nich!

Osoby o tych imionach są najsprytniejsze. Zobacz, kto jest wśród nich!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera