Piast Gliwice - Arka Gdynia [LIVE, NA ŻYWO, TRANSMISJA TV] Pójść za ciosem

1 października 2016 roku Arka przegrała z Piastem 1:2 (z prawej Radosław Murawski).
1 października 2016 roku Arka przegrała z Piastem 1:2 (z prawej Radosław Murawski). fot. karolina misztal/polska press dziennik baltycki
W meczu 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zagra dziś z Arką Gdynia. Początek o godz. 15.30. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Piast - Arka.

Zespół trenera Dariusza Wdowczyka przełamał się we Wrocławiu wygrywając ze Śląskiem 4:3. Piast przerwał w ten sposób serię sześciu porażek z rzędu. Po ostatnim gwizdku sędziego obrońca gliwiczan Hebert wdał się w przepychankę z Łukaszem Madejem. Obaj zobaczyli czerwona kartki. Brazylijczyka zabraknie dziś w składzie przeciw Arce, tak jak Adama Mójty, który ma nadmiar żółtych kartek. Kolejny defensor Edvinas Girdvainis przeszedł niedawno operację uszkodzonej nerki. Na domiar złego w meczu ze Śląskiem boisko musiał opuścić Patrik Mraz, który miał problem ze ścięgnem Achillesa.

- No tak, zawsze to jest pewna "wyrwa" w zespole. Będziemy musieli sobie poradzić bez niego - ocenia brak Heberta trener Wdowczyk. - No cóż, takie jest życie - kartki się zdarzają, piłkarze pauzują...

Opiekun gliwiczan nie będzie miał też do dyspozycji Łukasza Sekulskiego i Mateusza Maka. W Gliwicach liczą jednak, że jednak będzie mógł zagrać Mraz.

We Wrocławiu z powodu kontuzji zabrakło kapitana Piasta Radosława Murawskiego (na zdjęciu z prawej).

- Wszystko jest już w porządku i trenuje z drużyną - zapewnił Wdowczyk.

Kibice i piłkarze Piasta liczą, że uda się pójść za ciosem po wygranej ze Śląskiem i pokonać Arkę w meczu przed przerwą na reprezentację.

- Możemy zdobyć trzy punkty i złapać trochę głębszego oddechu. Dobrze byłoby wygrać, żeby tę przerwę na reprezentację spędzić w dobrych nastrojach i na spokojnie przygotować się do kolejnego spotkania - przyznał Wdowczyk.

- Chcemy pokazać się z dobrej strony i zdobyć trzy punkty - dodał bramkarz Jakub Szmatuła. - Na dzień dzisiejszy styl jest sprawą drugorzędną - najważniejsze są punkty. Po meczu z Arką będzie przerwa w rozgrywkach, więc będzie czas, żeby popracować nad pewnymi elementami. Myślę, że dobrze ją wykorzystamy i wrócimy naładowani oraz pełni optymizmu, żeby dalej walczyć.

Arka zgromadziła 30 punktów. Piast jest przedostatni i ma 25 pkt. W Gdyni gliwiczanie wygrali 2:1 po bramkach Gerarda Badii i Heberta. Gliwicki zespół zaliczył trzy porażki u siebie. Ostatni raz przed własną publicznością wygrał w 18. kolejce z Koroną Kielce 1:0.

Tak typują wynik meczu Piast - Arka eksperci Dziennika Zachodniego: Jan Furtok 2:1, Edward Socha 3:1, Mariusz Śrutwa 1:1, Jan Żurek 1:1.

Mecz sędziować będzie Paweł Raczkowski z Warszawy. Przeciw Piastowi nie zagra wypożyczony do Arki Josip Barisić, który ma kontuzję.

Spotkanie Piast - Arka pokaże Canal+ Sport.