Piast Gliwice przegrał w Szczecinie, ale nadal jest liderem [RELACJA]

Piast Gliwic przegrał z Pogonią Szczecin
Piast Gliwic przegrał z Pogonią Szczecin sebastian wolosz
W pierwszym niedzielnym meczu 8. kolejki ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała z Piastem Gliwice 3:1 (1:1). Goście objęli prowadzenie już w 7 minucie, potem jednak do siatki trafiali tylko piłkarze ze Szczecina. Mimo porażki Piast pozostał liderem ekstraklasy, wiceliderem została Pogoń.

Mecz w Szczecinie rozpoczął się po myśli gości. Kamil Vacek dostrzegł wbiegającego w pole karne Sasę Żivca. Słoweniec przyjął piłkę i z najbliższej odległości już w 7 minucie pokonała bramkarza Pogoni. Gliwiczanie poszli za ciosem i bliski strzelenia bramki był najpierw najlepszy strzelec Piasta Martin Nespor, a chwilę później ponownie Zivec.

- Przez pierwsze dwadzieścia minut można było być zadowolonym - stwierdził trener Radoslav Latal.

Bramka podła jednak dopiero przed przerwą. Niestety, dla Pogoni. Z prawej strony piłkę w pole karne rzucił Rafał Murawski, Mateusz Matras zgrał ja głową do niepilnowanego Łukasza Zwolińskiego. Napastnik Pogoni nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Piasta.

- Niestety, z naszej strony pojawiły się błędy taktyczne, które kończyły się utratami bramek - dodał szkoleniowiec.

Bramka dodała animuszu gospodarzom, którzy po przerwie ruszyli do ataku i w 63 minucie wyszli na prowadzenie. Ponownie do bramki Piasta trafił Zwoliński. Był to piąty gol napastnika Pogoni w tym sezonie.

W tym momencie obie drużyny postawił na atak. Lepiej na tym wyszli gospodarze, ale trzeba przyznać, że mocno pomógł im w tym bramkarz Piasta. W 82 min sędzia podyktował rzut wolny na połowie Pogoni. Gliwiczanie dyskutowali z arbitrem gdy tymczasem piłkę ustawił Jarosław Fojut. Piłkarz Pogoni dostrzegł, że Jakub Szmatuła stoi na linii pola karnego i zdecydował się na strzał. Piłka minęła po drodze powracającego do bramki Szmatułę, otarła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

- W drugiej połowie zagraliśmy bardzo źle, a dynamiczna gra - która cechowała Piasta w poprzednich meczach - po prostu nie występowała - podsumował mecz trener Latal.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwicwe 3:1 (1:1)
0:1 Sasa Zivec (7), 1:1 Łukasz Zwoliński (43), 2:1 Łukasz Zwoliński (63), 3:1 Jarosław Fojut (83)

Pogoń: Kudła - Rudol, Fojut, Czerwińsk, Danielak - Rafał Murawski, Matras, Przybecki (58. Dwaliszwili ), Akahoshi (90. Murayama), Małecki (85. Listkowski) - Zwoliński.

Piast: Szmatuła - Osyra, Korun, Hebert - Pietrowski (77. Mokwa), Vacek, Radosław Murawski, Zivec (85.l Angielski), Mraz - Badia (66. Barisić ), Nespor .

Żółta kartka: Listkowski (Pogoń).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa).

Widzów: 8811.