Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice WYNIK, ZDJĘCIA Gliwiczanie pierwszy raz wygrali wiosną w dokończonym meczu z grudnia

12.03.2024 r. Dokończony mecz PKO Ekstraklasy: Piast Gliwice - Puszcza Niepolomice. Karina Trojok
We wtorek 12 marca 2024 roku dokończony został mecz z 17. kolejki PKO Ekstraklasy, który 2 grudnia 2023 roku został przerwany w 15. minucie przy wyniku 0:0 z powodu intensywnych opadów śniegu. Zobacz ZDJĘCIA ze stadionu przy Okrzei.

Niezwykły mecz w Gliwicach musiał być wznowiony od 14. minuty i 30. sekundy od wrzutu z autu dla Piasta z miejsca, gdzie piłka opuściła boisko przed odgwizdaniem przez sędziego przerwania zawodów. Nie mogli w nim zagrać zawodnicy uprawnieni do gry w zimowym oknie transferowym oraz pauzujący wtedy za kartki. W drużynie gospodarzy wykluczeni byli Fabian Piasecki, Walerian Gwilia i Ariel Mosór, a w ekipie beniaminka  Ioan-Calin Revenco, Lee Jin-hyun, Maciej Firlej, Thiago, Artur Craciun, Wojciech Hajda i Roman Jakuba.

Zobacz ZDJĘCIA z dokończonego meczu Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice, 12.03.2024 r.

Piast - Puszcza: Gol Felixa do szatni

Piast wiosną w pięciu spotkaniach zdobył tylko punkt i niebezpiecznie zbliżył się do strefy spadkowej. Do Gliwic przyjechała Puszcza zajmująca spadkowe miejsce, która miała dwa punkty straty do gliwiczan. W grudniu piłkarzom przeszkadzał śnieg. Powtórce meczu towarzyszyły opady deszczu.

W 33. minucie został zmieniony Patryk Dziczek, który uległ kontuzji w starciu z Michałem Kojem. Sędzia nie podyktował za to faulu dla gospodarzy, a protestujący trener Piasta Aleksandar Vuković i kierownik drużyny Adam Fudali zobaczyli żółte kartki. W 41. minucie z pola karnego po ziemi strzelił Jorge Felix i piłka minęła słupek. Dwie minuty później Felix już trafił z bliska do siatki zachowując zimną krew w zamieszaniu przed bramką po podaniu Michaela Ameyawa. Hiszpan wykorzystał "prezent" od Piotra Mrozińskiego.

Piast - Puszcza: Dowiezione zwycięstwo

Na początku drugiej połowy groźnie zaatakowała Puszcza i Frantisek Plach popisał się dobrą obroną po strzale Tomasza Wojcinowicza. Piast odpowiedział uderzeniem Ameyawa, z którym poradził sobie Oliwier Zych. Bramkarz Puszczy w 64. minucie wybił piłkę na róg po główce Jakuba Czerwińskiego.

W końcówce goście szukali wyrównania desperacko atakując, a gliwiczanie bronili jednobramkowej przewagi. Sędzia doliczył sześć minut, w których wynik już się nie zmienił. Piast po ostatnim gwizdku świętował pierwszą wiosenną wygraną, choć w meczu z grudnia.

Piast Gliwice - Puszcza Niepołomice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Jorge Felix (43)

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa - Michael Ameyaw (90+4. Miłosz Szczepański), Patryk Dziczek (33. Tihomir Kostadinov), Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (66. Tom Hateley), Jorge Felix - Kamil Wilczek.

Puszcza: Oliwier Zych - Piotr Mroziński, Tomasz Wojcinowicz, Łukasz Sołowiej, Michał Koj (90+3. Igor Pieprzyca) - Artur Siemaszko (78. Filip Gil), Konrad Stępień (62. Jakub Stec), Jakub Serafin (62. Jordan Majchrzak), Michał Walski, Hubert Tomalski (62. Bartłomiej Poczobut) - Kamil Zapolnik.

Żółte kartki: Dziczek, Pyrka, Ameyaw - Tomalski, Walski

Sędziował: Patryk Gryckiewicz (Toruń)

Widzów: 3.365