Drugiego dnia KTW Fashion Week 2018, w piątek 9 listopada, odbyły się dwie tury pokazów mody. W czasie pierwszej z nich swoje kolekcje zaprezentowali młodzi projektanci z Polski oraz zagranicy. Zobacz, co proponują na nadchodzący sezon.

Druga edycja KTW Fashion Week, która odbywa się od 8 do 11 listopada 2018 r. tylko potwierdza jej dominację na polskim rynku. W ciągu dwóch dni odbędzie się w jej ramach aż 40 pokazów mody.

Fabryka Porcelany na dwa dni (w piątek i sobotę, 9 i 10 listopada) zamieni się w wielki wybieg i showroom. Swoje kolekcje (w dużej mierze premierowe lub specjalne) zaprezentują m.in.: Bizuu, Lidia Kalita, duet MMC, Natasha Pavluchenko, Tomasz Armada oraz Bartosz Pilawski, którego butik i pracownia znajdują się w Fabryce Porcelany.

Z kolei pierwszy dzień, czwartek, 8 listopada, i ostatni - niedziela, 11 listopada - będą mocne merytorycznie, bo wtedy odbędą się spotkania z projektantami, wykłady i debaty.

Wstęp 8 i 11 listopada jest wolny, a 9 i 10 listopada - wolny na pokazy od godz.

17 do 19.30, a na wieczorny blok pokazów gwiazd (od 20 do 22.30) - tylko z zaproszeniami. Wszystkie pokazy będą transmitowane w streamingu na stronie ktwfashionweek.pl oraz w social mediach KTW Fashion Week.

Drugiego dnia, w piątek 9 listopada, pokazy mody rozpoczęli młodzi projektanci. Na scenie Fabryki Porcelany zaprezentowali się:
g. 17.30 - Sandra Dąbrowska, VICHER, Piotr Popiołek, Dunst
g. 18 - Katarzyna Szymańska, ZAŁUCKA KUCZERA, Joanna Moskal
g. 19 - Angelika Józefczyk, Duet RAD

Wielkie poruszenie wśród widzów wywołała kolekcja mody męskiej Piotra Popiołka. Jeśli w architekturze mówimy o brutalizmie, to o modzie proponowanej przez Popiołka można powiedzieć, że jest brutalistyczna. Projektant operuje tylko czarnym kolorem, ciężkie kurtki z charakterystycznymi metalowymi kołami na plecach łączy ze spodniami do kostki, butami a la glany. Do tego sporo prześwitujących tkanin oraz podtrzymujących skarpetki konstrukcji, zakładanych na gołe łydki. Prowokujące.

Z goła inne stylizacje dla panów zaproponowała Sandra Dąbrowska, której pokaz otworzył KTW Fashion Week. Odważne kolory, w tym intensywny róż, wielkie swetrzyska w połączeniu z obcisłymi legginsami z nadrukami.

Za to duet Vicher przeniósł nas trochę w świat znany ze świetnego serialu "Opowieści podręcznej", bo trudno było nie zauważyć podobieństwa czepków noszonych przez modelki do nakryć głowy "podręcznych" z tego serialu. No i na koniec pokazu wyszła modelka w czerwonym "habicie". Na szczęście inne zestawy były tylko luźną interpretacją opresyjnego reżimu z "Opowieści podręcznej".

- Każdy, komu opowiadam o naszej imprezie, jest pod wrażeniem jej rozmachu - mówi Rafał Wyszyński, spiritus movens KTW Fashion Week, prezes Fundacji Giesche, właściciela Fabryki Porcelany w Katowicach.

- To nie jest tylko slogan marketingowy, że nasza impreza jest największa - przekonuje. - Od początku zależało nam, żeby to była impreza „naj”, bo z wszystkim, co jest „naj” łatwiej się przebić na trudnym rynku. Chodziło też o to, by ta impreza wykazała się nie tylko ilością, ale i jakością. Tak się stało. Nie ma u nas cyrku i wiejskiego polotu. Zależy mi na porządnej, modowej imprezie w Katowicach. Część branży, która była w minionym roku, już wie, że impreza miała ogromny potencjał. Teraz pora, by przekonać resztę, iż stolicą mody w Polsce mogą być Katowice - dodaje.

KTW Fashion Week (8-11.11.2018)

Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23, Katowice, ktwfashionweek.pl

Program:

Czwartek, 8 listopada

g. 19 - spotkanie z projektantką Natashą Pavluchenko pt. "Budowanie własnej marki. Drogi prowadzące do branży fashion"

Piątek, 9 listopada (pokazy)

g. 17.30 - Sandra Dąbrowska, VICHER, Piotr Popiołek, Dunst
g. 18 - Katarzyna Szymańska, ZAŁUCKA KUCZERA, Joanna Moskal
g. 19 - Angelika Józefczyk, Duet RAD

g. 19.30-20 - przerwa

g. 20 - Marlu, LOFJU, Just Paul
g. 21 - Bola Bajer Ola, Sandra Straukaite, Natasha Pavluchenko
g. 22 - Bizuu, Lidia Kalita

Sobota, 10 listopada (pokazy i spotkanie)

g. 14 - spotkanie z Katarzyną Sokołowską, jurorką "Top Model Polska", reżyserem pokazów mody
g. 17 - Adrian Krupa, Klaudia Markiewicz, DOOM 3K
g. 18 - Cocho by Olga Idzik, Simona Nikołajewska, Dramat Europe
g. 19 - Natalia Siebuła, Diligent, Martyna Słowik

g. 19.30-20 - przerwa

g. 20 - 303 AVENUE, FASH, Monika Moncini, PILAWSKI, TheCadess
g. 21 - Cybex, Kas Kryst, Ksenia Schneider, GABERON
g. 22.30 - Tomasz Armada, MMC

Niedziela, 11 listopada

g. 10 - Joanna Horodyńska - "Mentors vs. Millenials. Moda jako styl życia"
g.11 - Alberto Campagnolo - "Sleeping Beauties. Millenials and their unconscious reshaping of the fashion dynamics" - wykład w języku angielskim
g.12 - Tizana Tini - "Influencers: how to choose the right ones for each brand, above the Internet and Social Media. The golden rules to succeed". Wykład w języku angielskim.
g.13 - Michał Zaczyński - "Mentors vs. Millenials - wizerunek w mediach"
g. 14 - debata z udziałem dziennikarzy, projektantów i ekspertów mody różnych pokoleń na temat sytuacji w świecie mody, wzajemnych oczekiwać i przyszłości.