Piłka ręczna: Górnik Zabrze bez szans w meczu rewanżowym

Maciej Gapiński
W rewanżowym meczu fazy play off ekstraklasy piłkarzy ręcznych drużyna Orlen Wisła Płock pokonała Górnika Zabrze 35:23 i zagra o medale.

Po pierwszym meczu w Zabrzu Górnik miał do odrobienia trzy bramki i podopieczni Mariusza Jurasika zapowiadali, że w rewanżu tanio skóry nie sprzedadzą. Tak było tylko na początku meczu w Płocku. Zabrzanie prowadzili 3:2, potem jednak sprawę w swoje ręce wzięli gospodarze i z minuty na minutę ich przewaga rosła. Do przerwy gospodarze prowadzili różnicą siedmiu goli.

W drugiej połowie Wisła przyspieszyła i w 48 min prowadziła już 32:17. Zabrzanie byli momentami bezradni i dopiero w końcówce udało się im zmniejszyć rozmiary porażki. Zespół z Płocka awansował do półfinału i powalczy o medale, Górnikowi pozostała walka o miejsca 5-8.

Ekstraklasa mężczyzn

O miejsca 1:-8

Orlen Wisła Płock - Górnik Zabrze 35:23 (18:11)

Orlen Corrales, Wichary - Kwiatkowski, Daszek 2 Racotea 4, Wiśniewski 2, Pusica 3, Ghionea 5, Rocha 6 , Montoro 6, Tarabochia 1, Toledo 2, Żytnikow 4.

Górnik Witkowski, Kornecki - Niedośpiał, Daćko 9, Mogielnicki, Tomczak 5, Kryński, Gromyko 2, Piątek, Jurasik 4, Buszkow 3, Tatarincew, Gliński, Ścigaj, Adamuszek 6

Pierwszy mecz 32:29, awans do półfinału drużyny z Płocka.

Vive Tauron Kielce - Zagłębie Lubin 34:24 (19:11)

Pierwszy mecz 40:20, awans Vive.

Dziś grają Azoty Puławy - Chrobry Głogów, MMTS Kwidzyn - Legionovia Legionowo. O miejsca 9-12 Gwardia Opole - Stal Mielc, Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław.

*Wielkanoc: W których sklepach jest najtaniej? SPRAWDZILIŚMY Zobacz raport