Piłkarki GKS Katowice pokonały Pragę Warszawa i są coraz bliżej Ekstraklasy! [ZDJĘCIA]

Piłkarki GKS Katowice pokonały Pragę Warszawa 2:0. Zespół gości jest najgroźniejszym rywalem drużyny Witolda Zająca w walce o awans do Ekstraklasy.

Mecz na szczycie grupy południowej I ligi miał dramatyczny przebieg. Zespół GKS miał przewagę już w pierwszej połowie, ale nie wykorzystał żadnej z czterech znakomitych sytuacji do zdobycia gola. Wreszcie w 58 minucie po rzucie rożnym w polu karnym Ursusa powstało zamieszanie i Wiktora Nowak wpakowała piłkę do siatki.

Końcówka zapowiadała się jednak nerwowo, gdy Jessica Ludwiczak dostała czerwoną kartkę. Bramkarka Katowic sfaulowała rywalkę poza polem karnym i musiała opuścić murawę. Jej koleżanki postawiły jednak kropkę nad i, gdy szybki kontratak wykorzystała ponownie Nowak.

Dzięki zwycięstwu na 6 kolejek przed końcem piłkarki GKS Katowice mają już sześć punktów przewagi nad Pragą.

- Od początku sezonu było wiadomo, że Praga będzie naszym głównym rywalem. Po rundzie jesiennej mieliśmy tylko punkt różnicy, teraz jest ich sześć, więc trudno nie być zadowolonym - stwierdził menedżer sekcji, Mariusz Polak.

GKS Katowice - Praga Warszawa 2:0 (0:0)