OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Piast wraca "z tarczą" ze zgrupowania. Wygrali w sparingu!
Piast wraca "z tarczą" ze zgrupowania. Wygrali w sparingu! Piast Gliwice/Youtube (screen)
PKO Ekstraklasa. Piłkarze Piasta Gliwice pokonali 12. zespół ukraińskiej ekstraklasy Metalist 1925 Charków 2:0 (1:0, 0:0, 0:0, 1:0), w swoim czwartym i ostatnim sparingu podczas dwutygodniowego zgrupowania w hiszpańskim L’Albir. Mecz trwał 4 x 30 minut.

Sparing. Piast wygrywa z Metalistem

Wcześniej w trakcie obozu drużyna trenera Aleksandara Vukovica przegrała z drugim aktualnie zespołem węgierskiej elity Ferencvarosem Budapeszt 1:2 i liderem ukraińskiej ekstraklasy Krywbasem Krzywy Róg 0:2 oraz pokonała 7. zespół austriackiej elity Wolfsberger AC 1:0.

Gliwiczanie w drogę powrotną do Polski ruszą w poniedziałek.

Po powrocie do kraju ostatnim testem przed wznowieniem rozgrywek ligowych będzie dla Piasta sparing z Koroną Kielce. W pierwszym starciu o ligowe punkty Piast podejmie 10 lutego Górnika Zabrze.

Transmisja sparingu: Piast Gliwice - Metalist 1925 Charków

Gliwiczanie po pierwszej części sezonu zajmują dziewiąte miejsce. 12 marca dokończą na własnym stadionie przerwany po kwadransie przy stanie 0:0 z powodu śnieżycy mecz z Puszczą Niepołomice.

Bramki: 1:0 Serhij Krykun (21), 2:0 Tom Hateley (106, rzut wolny)

(PAP)

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Xavi Hernandez po kolejnej kompromitacji FC Barcelony podjął jedną z najbardziej słusznych decyzji. Hiszpan po sezonie opuści szeregi "Dumy Katalonii" i nie będzie trenował już m.in. Roberta Lewandowskiego. Kto może go zastąpić? Przedstawiamy najlepszych kandydatów na stanowisko szkoleniowca katalońskiego klubu!Aby zobaczyć listę potencjalnych kandydatów na trenera m.in. Roberta Lewandowskiego kliknij strzałkę w prawo!

Liga hiszpańska. FC Barcelona po sezonie zostanie bez trener...