PlusLiga: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 2:3. Derby w Spodku zakończone tie-breakiem ZDJĘCIA

PlusLiga: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 2:3
PlusLiga: GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 2:3 Lucyna Nenow
W meczu PlusLigi siatkarzy GKS Katowice przegrał z Jastrzębskim Węglem 2:3. Spotkanie rozegrano w Spodku, a zawodnikiem meczu wybrano Maciej Muzaja z drużyny z Jastrzębia-Zdroju.

Jastrzębski Węgiel pewnie wygrał dwa pierwsze sety i wydawało się, że zgarnie w derbach trzy punkty. 10-minutowa przerwa po drugim secie najwyraźniej rozkojarzyła gości.

Podopieczni trenera Piotra Gruszki zaczęli grać odważniej, wypracowywali przewagę na początku setów. Wprawdzie w trzeciej partii przewaga katowiczan zmalała do dwóch punktów (20:18 i 24:22), ale GieKSa była w końcu górą. W efekcie katowicki zespół doprowadził do remisu i miał w garści 1 punkt.

Jastrzębianie w piątym secie pokazali moc, bo zaczęli od prowadzenia w nim 9:1 i wiadomo było, że GKS będzie miał bardzo trudno zmienić losy tie-breaka. Gospodarze przegrali 7:15 i cały mecz 2:3.

W niedzielę przeciw sobie zagrali argentyńscy bracia Gonzalo i Rodrigo Quiroga.

GKS Katowice – Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 19:25, 25:22, 25:20, 7:15)

GKS Katowice: Fijałek, Butryn, Kapelus, G. Quiroga, Pietraszko, Kohut, Mariański (libero) oraz Sobański, Witczak, Stańczak (libero).
Jastrzębski Węgiel: Kampa, Muzaj, Oliva, Derocco, Sobala, Kosok, Popiwczak (libero) oraz Ernastowicz, R. Quiroga, Strzeżek.