PlusLiga: Trefl Gdańsk wziął rewanż za porażkę u siebie. W Katowicach wygrał z GKS-em 3:0 RELACJA + ZDJĘCIA

PlusLiga: GKS Katowice - Trefl Gdańsk 0:3
PlusLiga: GKS Katowice - Trefl Gdańsk 0:3 Arkadiusz Gola
W 19. kolejce PlusLigi GKS Katowice przegrał w Szopienicach ze zdobywca Pucharu Polski Treflem Gdańsk 0:3. Gdańszczanie zrewanżowali się za porażkę z pierwszej rundy u siebie.

Katowiczanie powitali siatkarzy z Gdańska oklaskami za zdobycie kilka dni wcześniej Pucharu Polski, ale na tym uprzejmości i gościnność miały się skończyć. GKS Katowice dryfują nad niebezpieczną strefą w tabeli i chcąc się z niej wydostać zamierzali zdobyć z Treflem komplet punktów. Tym bardziej, że w pierwszej rundzie wygrali w Gdańsku 3:0.

Zadanie okazało się za trudne dla podopiecznych Piotr Gruszki, choć woli walki gospodarzom nie można odmówić. Zabrakło jednak umiejętności. Początek spotkania był wyrównany, katowiczanie nawet prowadzili 10:7, ale rywale szybko zniwelowali przewagę. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, z której lepiej wyszli gdańszczanie. Seta zakończyli wykorzystując dopiero siódmego setbola.

Dwa następne sety też były wyrównane, ale widać było, że siatkarze Trefla panują nad sytuacją. Trener Piotr Gruszka ratował sytuację, dokonywał zmian w składzie GKS-u, ale nie przynosiły one oczekiwanych efektów. Spotkanie zakończył autowym serwisem Tomasz Kalembka.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 0:3 (29:31, 19:25, 21:25)

GKS Komenda, Quiroga, Krulicki, Butryn, Kapelus, Pietraszko, Mariański (libero) oraz Stańczak (libero), Stelmach, Witczak, Sobański, Fijałek, Kalembka