Podbeskidzie - Lech 0:0. Remis Górali z Lechem na otwarcie nowej trybuny [RELACJA]

Piłkarze Podbeskidzia przerwali serię porażek i w 11. kolejce w końcu zremisowali u siebie z Lechem Poznań 0:0. Po raz pierwszy kibice Górali dopingowali swój zespół z nowej, północnej trybuny.

Faworytem spotkania byli goście. Lech przed sezonem wymieniany był w gronie kandydatów do mistrzowskiej korony. Poznaniacy przed przyjazdem do Bielska Białej zajmowali miejsce nad kreską z dorobkiem 15 punktów. Trudno jednak wygrać mecz jeśli w ciągu 90 minut oddaje się tylko jeden celny strzał na bramkę.

Poznaniacy mieli optyczną przewagę, stworzyli także więcej sytuacji pod bramka Ladislava Rybansky’ego, ale byli nieskuteczni. Najlepszej okazji nie wykorzystał w pierwszej połowie Marcin Kamiński posyłając piłkę z kilku metrów obok słupka. Gospodarze ograniczyli się do obrony swojej bramki. Pozostawiony z przodu Piotr Malinowski nie miała szans z wyższymi od niego o głowę obrońcami. Filigranowy napastnik Górali pod koniec pierwszej połowy musiał zejść z boisku i zastąpił go Fabian Pawela.

Po przerwie Lech ruszy do ataku, ale nadal piłka po strzałach zawodników Lecha mijała cel. Zawodnicy gospodarzy zamknięci w „hokejowy zamek” mieli problemy z wyjściem ze swojej połowy. Kilka razy jednak groźnie zagrozili bramce Maciej Gostomskiego. W końcówce pilke meczową miał najpierw Błażej Telichowski, a potem Aleksander Jagiełło.

W tym meczu o swoja posadę walczył także trener Czesław Michniewicz. Po trzech porażkach mówiło się, że pojedynek z Lechem będzie dla niego meczem ostatniej szansy. Pojawiły się nawet nazwiska jego ewentualnych następców. Jeden punkt z wyżej notowanym rywalem jednak przesądza o tym, że Michniewicz zachowa swoje stanowisko.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań 0:0