Podbeskidzie - Wigry 4:0. Armaty Górali wystrzeliły

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Wigry 4:0.
W niedzielnym meczu 21. kolejki Fortuna 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Wigry Suwałki 4-0. Bramki dla gospodarzy zdobyli Kacper Gach, Rafał Figiel, Dmytro Bashlai i Michał Rzuchowski. Za tydzień Górale podejmą u siebie Wartę Poznań, która przed rozpoczęciem kolejki była liderem pierwszej ligi.

Bielszczanie byli zdecydowanym faworytem starcia z Wigrami, które chcąc ratować się przed spadkiem pozyskały zimą aż dziewięciu zawodników. Trener Paweł Cretti zapowiadał jednak, że jego zespół nie przestraszy się Podbeskidzia. I miał rację - już w pierwszej minucie goście doprowadzili do zamieszenia w polu karnym bielszczan i sprawili, że do przerwy pojedynek był wyrównany.

To Podbeskidziu udało się jednak pierwszą skuteczną akcję. Zwieńczyli ją Marko Roginić i Kacper Gach – Chorwat zagrał piętką do nadbiegającego 21-latka, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wychowanek zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Górali i odwdzięczył się trenerowi Brede za to, że ten od początku wiosny postawił na niego kosztem bardziej doświadczonego Filipa Modelskiego.

Gach swoimi ofensywnymi wejściami sprawiał sporo problemów obronie Wigier, o czym jeszcze raz przekonaliśmy się na początku drugiej połowy. Lewy obrońca Podbeskidzia wywalczył rzut wolny na 18 metrów od bramki, a fantastycznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Rafał Figiel. Niespełna dziesięć minut później pomocnik Górali znów precyzyjnie wykonał stały fragment gry, tym razem dośrodkowując z rzutu rożnego na głowę Dmytro Bashlaia. Ukrainiec także zanotował swoje premierowe trafienie w barwach bielszczan, a w końcówce przepięknym uderzeniem wynik ustalił Michał Rzuchowski.

Podbeskidzie sprawdziło swoje armaty i przekonało się, że są dobrze naoliwione przed hitowym starciem z dotychczasowym liderem, Wartą Poznań.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4-0 Wigry Suwałki
Kacper Gach 33', Rafał Figiel 47', Dmytro Bashlai 57', Michał Rzuchowski 89'

Podbeskidzie:Polaček - Jaroch, Bashlai, Osyra, Gach - Danielak (67' Marzec), Figiel, Rzuchowski, Sopoćko (88' Laskowski), Sierpina - Roginić (82' Biliński).

Wigry: Kąkolewski - Król, Ozga, Dobrotka, Matuszewski - Wasilewski (46' Sauczek), Najem (56' Wełniak), Loua, Huertas, Bartczak - Oremo (56' Żebrakowski).

żółte kartki: Marzec, Laskowski.

czerwona kartka: Mohamed Loua (72', za brutalny faul).

sędziował: Paweł Pskit (Łódź)