Pogoń Siedlce - Ruch Chorzów 1:3 Przełamanie Niebieskich. Pierwsza wyjazdowa wygrana

Artur Balicki w Siedlcach strzelił pierwszą bramkę dla Ruchu
Artur Balicki w Siedlcach strzelił pierwszą bramkę dla Ruchu Marzena Bugala- Azarko / Polska
Piłkarze Ruchu odnieśli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Niebiescy pokonali w Siedlcach Pogoń 3:1 i wreszcie odrobili ujemne punkty w Nice 1. Lidze. Tym razem to chorzowianie strzelali gole w końcówce i w ostatnich minutach przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem i zakończyła się bezbramkowym remisem. Emocji doczekaliśmy się za to po przerwie. Najpierw najgroźniejszy snajper Pogoni Dariusz Zjawiński trafił w poprzeczkę, a w odpowiedzi Niebiescy przeprowadzili szybką kontrę po której Artur Balicki zdobył prowadzenie.

Siedlczanie dopingowani przez dwa tysiące widzów rzucili się do odrabiania strat. Po strzale z wolnego bliski szczęścia był Zjawiński, ale sposób na Nikołaja Bankowa znalazł dopiero w 83 minucie Jarosław Ratajczak. Obrońca gospodarzy popisał się piękną bombą z lewej nogi i wydawało się, że demony dręczące w tym sezonie chorzowian w końcówkach meczów znów wróciły.

Na szczęście podopieczni Juana Ramona Rochy wyciągnęli wnioski z dwóch ostatnich spotkań u siebie i to oni zadali w ostatnich minutach decydujący cios. Najpierw Bartosz Nowak, który chwilę wcześniej wszedł na boisko, popisał się kapitalnym strzałem z dystansu w długi róg zaskakując Rafała Misztala, a w doliczonym czasie gry strzałem do pustej bramki wygraną chorzowian przypieczętował Michał Walski.

Pogoń Siedlce – Ruch Chorzów 1:3 (0:0)

Bramki 0:1 Artur Balicki (57), 1:1 Jarosław Ratajczak (84), 1:2 Bartosz Nowak (88), 1:3 Michał Walski (90+2)