[Polska Hokej Liga] GKS Tychy - Naprzód Janów 4:2 [RELACJA, ZDJĘCIA]. W Tychach pachniało sensacją

GKS Tychy - Naprzód Janów 4:2
GKS Tychy - Naprzód Janów 4:2 Arkadiusz Ławrywianiec
Tyszanie w zgodnej opinii fachowców mają najmocniejszy skład w lidze i są głównym kandydatem do złota, a jednak niespodziewanie męczyli się w derbowym spotkaniu z Naprzodem, które zainaugurowało ligowy sezon na Śląsku. Po I tercji zanosiło się nawet na sensację, bo drużyna z Janowa prowadziła 2:0, ale później wyższość gospodarzy nie podlegała już dyskusji.

Katowiczanie, którzy są beniaminkiem PHL, nie przelękli się rywali i już w 52 sekundzie gry objęli prowadzenie. Podanie najstarszego zawodnika ligi Marka Pohla, który dwa dni wcześniej obchodził 43 urodziny, na bramkę zamienił Wojciech Stachura. Jeszcze w I tercji drugiego gola w trakcie gry w przewadze zdobył Mariusz Jakubik, a bramkarz Stefan Żigardy nie popisał się w tej sytuacji przepuszczając do siatki łatwy strzał. Janowianie grali prosty hokej i to przynosiło efekty, a gospodarze za bardzo kombinowali na tafli nie potrafiąc do końca wykorzystać powiększonej od tego sezonu o 1,5 metra obronnej tercji rywala.

W przerwie w tyskiej szatni musiało być gorąco, bo w II tercji gracze GKS wreszcie wzięli się do roboty. Niesieni dopingiem dwóch tysięcy kibiców gospodarze w ciągu 10 minut tej odsłony nie tylko odrobili straty, ale wyszli na prowadzenie. Jedną z bramek zdobył debiutujący w polskiej lidze Rosjanin Maksim Kartoszkin, a pozostałe były dziełem doskonale znanych miejscowym kibicom Mikołaja Łopuskiego i Michała Woźnicy.

Większość zawodników Naprzodu grę w hokeja łączy z pracą zawodową, więc nic dziwnego, że w miarę upływu czasu coraz trudniej było im dotrzymać kroku zawodowcom z Tychów. Goście grali bardzo ambitnie, lecz w końcówce dali sobie strzelić jeszcze jedną bramkę. Zwycięstwo GKS przypieczętował Michał Kotlorz, który przed przyjściem do Tychów grał sezon w Naprzodzie.

GKS Tychy – Naprzód Janów 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)

Bramki: 0:1 Wojciech Stachura (1), 0:2 Mariusz Jakubik (8), 1:2 Mikołaj Łopuski (24), 2:2 Maksim Kartoszkin (28), 3:2 Michał Woźnica (31), 4:2 Michał Kotlorz (52)

Kary: Tychy - 12, Naprzód – 6 minut
Widzów 2.000

*Oceniamy prezydentów miast. Wielki plebiscyt DZ [GŁOSUJ NA TAK LUB NIE]
*QUIZ DZ: Czy znasz polskie komedie. Cytaty z kultowych filmów. Sprawdź się
*Miss siatkówki. Jak cheerleaderki zagrzewają siatkarzy do walki w mistrzostwach świata [ZDJĘCIA]