OPRAC.:
Mateusz Pietras
Bartosz Łosiak i Maciej Rudol odpadli z mistrzostw Europy rozgrywanych w Wiedniu PZPS/CONNY KURTHS
Siatkarze plażowi Maciej Rudol i Bartosz Łosiak przegrali z Niemcami Nilsem Ehlersem i Clemensem Wicklerem 0:2 (18:21, 17:21) i nie awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które odbywają się w Wiedniu. Wcześniej z turnieju męskiego odpadli Piotr Kantor i Jakub Zdybek (1/16 finału). Natomiast na fazie grupowej turnieju żeńskiego swój udział zakończyły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Mistrzostwa Europy potrwają do 6 sierpnia.

Ostatni polscy przedstawiciele

Po trzech dniach rywalizacji na mistrzostwach Europy w siatkówce plażowej pozostała tylko jedna polska męska para - Bartosz Łosiak i Maciej Rudol. Z grupy nie zdołała wyjść kobieca para Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Natomiast duet Piotr Kantor - Jakub Zdybek w czwartek w decydującym spotkaniu polsko-polskim, o prawo gry w barażu o 1/8 finału, musiał uznać wyższość Łosiaka i Rudola.

Para ta trenuje ze sobą zaledwie od trzech tygodni. Biało-Czerwoni tymczasowo połączyli siły z powodu kontuzji Michała Bryla, którego zastąpił Rudol.

Pożegnanie z turniejem

Polacy w piątek rozegrali dwa spotkania. Łosiak i Rudol najpierw stoczyli zacięty bój z nieznacznie niżej notowanymi w rankingu Hiszpanami Adrianem Gavirą i Pablo Herrerą. Po dwóch setach wynik był nierozstrzygnięty i o awansie zadecydował tie-break. W nim Biało-Czerwoni cierpliwie zaczęli budować swoją przewagę. Zmusili rywali do prostych błędów. Łosiak i Rudol dobrze uzuepełniali się w obronie i kontrataku. Mecz asem serwisowym zakończył Łosiak. Tym samym Polacy zapewnili sobie awans do 1/8 finału mistrzostw Europy.

Rywalami w walce o ćwierćfinał byli Niemcy Nils Ehlers i Clemens Wickler. Od początku mecz dla Polaków był dużym wyzwaniem. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 7:7. Później Niemcy prowadzili nawet pięcioma punktami. Zryw Biało-Czerownych dawał nadzieje na odwrócenie losów tej partii, ale autowy atak Łosiaka przesądził o losach tej partii.

Początek drugiego seta zdecydowanie należał do rywali. Biało-czerwoni co prawda dwukrotnie, po udanych blokach Rudola, doprowadzili do remisu 16:16 i 17:17, ale ostatnie cztery piłki wygrali Niemcy.

Mistrzostwa Europy w austriackim Wiedniu potrwają do niedzieli. Niestety bez udziału reprezentantów Polski.

Wyniki piątkowych meczów z udziałem Polaków:

baraż o 1/8 finału
Maciej Rudol, Bartosz Łosiak (Polska) - Adrian Gavira, Pablo Herrera (Hiszpania) 2:1 (21:18, 16:21, 15:9)