Powrót Igi Świątek. Zwycięstwo w pierwszym meczu w Stuttgarcie

Łukasz Konstanty
Po ponad trzydziestu dniach przerwy Iga Świątek wraca na kort. Liderka światowego rankingu w drugiej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie mierzy się z Chinką Qinwen Zheng. Śledź naszą relację na żywo z pierwszego od ponad miesiąca tenisowego meczu z udziałem naszej najlepszej tenisistki.

W 2022 roku obydwie tenisistki mierzyły się ze sobą dwa razy. Obydwa spotkania wygrała Polka, za każdym razem jej rywalka była w stanie jednak zapisać na swoim koncie triumf w jednym secie.

Iga Świątek - Qinwen Zheng 6:1, 6:4

Mecz II rundy turnieju WTA w Stuttgarcie.
18:4420.04.2023

Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo

18:3920.04.2023

Ćwierćfinałową rywalką Polki będzie Karolina Pliskova. Mecz zostanie rozegrany w piątek

18:3720.04.2023

Dobry serwis, nieudany return Chinki i... koniec meczu. Iga Świątek wygrała 6:1, 6:4 w drugiej rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie!

18:3620.04.2023

40-15 w dziesiątym gemie dla Igi. Dwie piłki meczowe

18:3120.04.2023

Najdłuższy gem w tym meczu. Iga Świątek za trzecim razem znakomitym returnem znów przełamała rywalkę. 5:4 dla Polki, która za chwilę będzie serwować.

18:2620.04.2023

Kolejny wyrównany gem. Polka nie wykorzystała szansy na przełamanie - 40:40

18:2220.04.2023

Pierwszy break point w meczu dla Chinki i... 4:4.

18:1920.04.2023

Zheng walczy. 40-40 przy serwisie Świątek

18:1220.04.2023

Chinka się nie poddaje. Wygrała już trzeciego gema w drugim secie - 4:3

18:0820.04.2023

Podwójny błąd serwisowy nie przeszkodził Polce w łatwym zwycięstwie w szóstym gemie - 4:2

18:0320.04.2023

Zheng wybroniła się znakomitym serwisem - 3:2 dla Igi

18:0220.04.2023

40-40 w piątym gemie. Będzie kolejne przełamanie na korzyść Igi?

17:5720.04.2023

Świątek nie pozwoliła wybić się z rytmu. Odwdzięczyła się rywalce wygranym gemem bez straty punktu - 3:1.

17:5320.04.2023

Znakomity gem serwisowy Zheng. Wygrała gema bez straty punktu - 2:1 dla Igi

17:5120.04.2023

Koncert Polki trwa. Już 2:0 dla naszej tenisistki.

17:4720.04.2023

Rozpoczął się drugi set i od razu przełamanie na korzyść Świątek - 1:0!

17:4220.04.2023

Zheng wyrzuciła piłkę poza kort. 6:1 w pierwszym secie dla Polki!

17:4120.04.2023

40-30 w siódmym gemie. Pierwsza piłka setowa dla Igi

17:3820.04.2023

Co za gem w wykonaniu Świątek. Wygrana do zera i to przy serwisie rywalki - 5:1!

17:3420.04.2023

Zheng trzy razy z rzędu wyrzuciła piłkę poza kort. 4:1 dla Świątek.

17:2920.04.2023

Chinka zdobyła pierwszy punkt. 3:1 dla Świątek

17:2320.04.2023

Zheng jednak nie była w stanie wygrać gema przy serwisie Igi. 3:0 dla Polki.

17:2220.04.2023

Zacięty trzeci gem. Świątek prowadziła już 40-15, ale jej rywalka wygrała dwie kolejne wymiany.

17:1720.04.2023

Szybkie przełamanie na korzyść Igi. Już 2:0.

17:1320.04.2023

Początek meczu znakomity dla Polki, która już prowadzi 1:0.

17:1220.04.2023

Po dłuższej przerwie Iga Świątek wraca do gry. Na początek zmagań w Stuttgarcie Polka mierzy się z Chinką Qinwen Zheng