MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prof. dr. hab. Ryszard Koziołek wybrany rektorem Uniwersytetu Śląskiego na kolejną kadencję. To uznany i lubiany profesor. ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Uniwersytet Śląski
Prof. dr hab. Ryszard Koziołek w pierwszej turze głosowania, 16 kwietnia 2024 roku, zostały wybrany na Rektora Uniwersytetu Śląskiego kadencji 2024-2028. Jest uznanym polonistą, literaturoznawcą, eseistą oraz profesorem w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Śląskiego, a także bardzo lubianym nauczycielem akademickim wśród studentów. W poprzedniej kadencji przyczynił się m.in. do prężnego i integralnego rozwoju swojego ośrodka akademickiego, który plasuje się w czołówce krajowej. To jego kolejna kadencja na głównym stanowisku w zarządzaniu Uniwersytetem Śląskim.

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Śląskiego

Prof. dr hab. Ryszard Koziołek jest związany z Uniwersytetem Śląskim jako jego absolwent, pracownik naukowy, nauczyciel akademicki, profesor w Instytucie Polonistyki, rektor w kadencji 2020-2024.

Od wielu lat jest cenionym i lubianym przez studentów nauczycielem akademickim, uznanym w środowisku naukowym badaczem literatury; ekspertem w zakresie badań nad twórczością Teodora Parnickiego i Henryka Sienkiewicza.

W 2020 r. został wybrany na stanowisko rektora Uniwersytetu Śląskiego. Jest wiceprzewodniczącym Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich. W 2024 r. pełni funkcję prezydenta uniwersytetu europejskiego w ramach sojuszu Transform4Europe. Był inicjatorem skutecznych starań o tytuł Europejskiego Miasta Nauki dla Katowic na rok 2024 – po raz pierwszy uzyskany przez miasto akademickie leżące Europie Środkowo-Wschodniej.

Jest przewodniczącym Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki, w którego skład wchodzi siedem katowickich uczelni publicznych. Dzięki jego skutecznemu przekonywaniu przedstawicieli samorządów lokalnych o wadze nauki dla rozwoju regionu, zarząd województwa śląskiego uznał budowę nowej infrastruktury naukowej i dydaktycznej dla nauk chemicznych i biologicznych za swoje priorytety i złożył skutecznie wniosek o ich finansowanie ze środków europejskich.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Premier Izraela stanie przed Trybunałem w Hadze? Jest wniosek o areszt

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera