Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protest w Chorzowie: UKS Ruch Chorzów tylko w szkole im. Gararda Cieślika! ZDJĘCIA

Magdalena Tarnowska
UKS Ruch Chorzów tylko w szkole im. Gararda Cieślika!
UKS Ruch Chorzów tylko w szkole im. Gararda Cieślika! Magdalena Tarnowska/Dziennik Zachodni
UKS Ruch Chorzów tylko w szkole im. Gararda Cieślika! - takie hasło zostało wydrukowane na ulotkach, które rodzice młodych zawodników Uczelnianego Klubu Sportowego rozdawali podczas czwartkowego protestu w centrum miasta.

O godzinie 16.00 grupa protestujących rodziców, uczniów i opiekunów związanych z UKS-em zebrała się przy ławeczce upamiętniającej postać Gerarda Cieślika. Nazwisko legendy Ruchu Chorzów przewijało się w trakcie spotkania wielokrotnie. Głównie dlatego, że UKS Ruch Chorzów od początku swojego istnienia związany jest z Zespołem Szkół Sportowych nr 2 im. Gerarda Cieślika.

Przypomnijmy – pod koniec zeszłego roku obecny zarząd UKS Ruch Chorzów postanowił otworzyć niepubliczną Szkołę Mistrzostwa Sportowego, do czego nie chcą dopuścić rodzice młodych piłkarzy.

- Nie możemy się na to zgodzić, choćby dlatego, że decyzje zostały podjęte bez konsultacji z nami rodzicami, bezprawnie. Poza tym jest jeszcze jeden powód - nasze dzieci chodzą do szkół samorządowych, które gwarantują wysoki poziom nauczania. Dla nas oprócz przygotowania sportowego bardzo ważna jest też edukacja, a zarząd na spotkaniu, które odbyło się we wtorek nie umiał powiedzieć, kto będzie uczył w tej nowej szkole i na jakich zasadach się to będzie odbywało – powiedział Marek Nowak, przedstawiciel protestującej grupy.

Rodzice liczą na to, że nowo wybrany zarząd będzie kontynował szkolenia zawodników przy współpracy z Ruchem Chorzów.

- Posłaliśmy dzieci do tej szkoły, żeby szkoliły się i grały dla Ruchu Chorzów, natomiast zarząd UKS ma podpisane umowy z pięcioma innymi klubami, ale nie z Ruchem – dodaje pan Marek.

Manifestujący żądają przyjęcia do UKS-u członków, którzy złożyli i opłacili deklarację, zwołania Walnego Zgromadzenia członków stowarzyszenia i podania się obecnego zarządu UKS do dymisji. Na decyzję zarząd ma czas do jutra. Jeżeli jej nie podejmie, rodzice zapowiedzieli kolejne kroki.

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
*Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
*Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!