Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prozdrowotna drożdżówka Radziwiłłówka od nowego roku w szkolnych sklepikach? Możliwe

KD
Prozdrowotna drożdżówka Radziwiłłówka
Prozdrowotna drożdżówka Radziwiłłówka fot. minrol.gov.pl
Zdrowa i pyszna. Taka ma być drożdżówka Radziwiłłówka, która od przyszłego roku może trafić do szkolnych stołówek. Jak zapewniają twórcy prozdrowotnego wypieku, przy obniżonej zawartości cukru, nie traci ona walorów smakowych. Jej nazwa nie jest przypadkowa. Została nadana na cześć Konstantego Radziwiłła, obecnego ministra zdrowia, który pomysł wspiera.

Radziwiłłówka powstała z inicjatywy Rady Promocji Żywności Prozdrowotnej przy Zarządzie Głównym Stowarzyszenia Naukowo - Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego. Fachowcy poszukiwali alternatywnego rozwiązania w żywieniu młodzieży. Wpadli na pomysł opracowania drożdżówki, która spełniałaby kryteria o korzystnych cechach zdrowotnych. Co to znaczy? Ma obniżoną zawartości cukru, przy czym zachowała cechy smakowe. Wykorzystano też specjalne koncentraty odpowiedniej mąki i wsadu owocowego.

W efekcie, jak zapewniają twórcy, powstał innowacyjny produkt. - Badania sensoryczne i degustacje wśród dzieci potwierdziły trafność doboru surowców i doskonały smak, akceptowany przez dzieci, a badania wartości odżywczej i cech nowego produktu wskazują, że jest to produkt, który bez wątpienia zaliczyć można do grupy produktów prozdrowotnych (funkcjonalnych), nowej klasy produktów dynamicznie rozwijających się na rynku żywnościowym na świecie - przekonywali podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nazwa dla nowego produktu nie jest przypadkowa. - Akceptacja pomysłu prozdrowotnej drożdżówki i deklaracja wsparcia ze strony obecnego ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła zainspirowała inicjatorów do nadania jej znaku towarowego pochodnego od nazwiska ministra - RADZIWIŁŁÓWKA - wyjaśniają pomysłodawcy.

Wszystko wskazuje na to, że pierwsze dostawy Radziwiłłówki niebawem trafią do szkolnych sklepików.

Znak podlega ochronie prawnej, a właścicielem znaku jest Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego. Zgodę na jego używanie uzyskają piekarnie, które zobowiążą się do przestrzegania receptury i instrukcji technologicznej dla procesu produkcyjnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!