Przejmujący pogrzeb Michała Giercuszkiewicza w Katowicach. Organy Józefa Skrzeka w kościele, harmonijka bluesowa pod katedrą

Aleksandra Szatan
Aleksandra Szatan
Pogrzeb Michała Giercuszkiewicza w Katowicach, 31 lipca 2020.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Pogrzeb Michała Giercuszkiewicza w Katowicach, 31 lipca 2020.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Przyjaciele i rodzina. Józef Skrzek grający na organach w trakcie uroczystości pogrzebowych w Archikatedrze Chrystusa Króla, reprezentacja śląskich artystów. Marcin Krupa, prezydent Katowic czy Łukasz Kohut, europoseł, a jednocześnie fan bluesa. Miłośnicy muzyki. W piątek, 31 lipca pożegnano Michała Giercuszkiewicza, legendarnego perkusistę. Urna z jego prochami spoczęła w rodzinnym grobie, na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach.

Pogrzeb Michała Giercuszkiewicza

Zmarłego w poniedziałek, 27 lipca Michała Giercuszkiewicza żegnali nie tylko jego bliscy, ale także fani oraz reprezentacja śląskich muzyków. Wśród nich Józef Skrzek, który przejmująco grał na organach w trakcie ceremonii pogrzebowej w Archikatedrze Chrystusa Króla.

Michała Giercuszkiewicza żegnali nie tylko muzycy Śląskiej Grupy Bluesowej. W gronie żałobników pojawili się m.in. muzycy grupy Cree, Irek Loth z grupy KAT, Michał Stawiński, wokalista Oberschlesien, bluesman Adam Kulisz. Byli też prezydent Katowic, Marcin Krupa czy europoseł z Rybnika Łukasz Kohut.

- Józek Skrzek fantastycznie zagrał m.in. utwór "Z miłości jestem" z repertuaru SBB. Na koniec ceremonii, urna była wyprowadzana z kościoła w towarzystwie dźwięku harmonijki. To było naprawdę przeraźliwe, ale też piękne, miałem ciarki na całym ciele - mówi Łukasz Kohut.

Leszek Winder, jeszcze przed pogrzebem zaapelował do wszystkich, którzy zamierzali wziąć w nim udział, aby nie składać kondolencji oraz przybyć w maseczkach.

Proszono również, aby nie przynosić kwiatów, ale ostatecznie grób Michała Giercuszkiewicza niemal został nimi zasypany. Wśród kwiatów postawiono zdjęcie z wizerunkiem zmarłego perkusisty, które wcześniej stało w centralnym miejscu, w trakcie uroczystości w Archikatedrze Chrystusa Króla.

- Było sporo ludzi. Wielu fanów muzyki. Mężczyźni w długich włosach, brodach, w kamizelkach harleyowskich. W koszulkach z wizerunkiem Morrisona czy Ryśka Riedla. Nie brakowało osób z bieszczadzkich stron - dodaje Kohut.

Urna z prochami Michała Giercuszkiewicza spoczęła w rodzinnym grobie na cmentarzu przy ul. Sienkiewicza w Katowicach.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie