PŚ w Canmore: Kowalczyk wskoczyła do dziesiątki

Bieg pościgowy Pucharu Świata na 10 km techniką klasyczną w Canmore wygrała Therese Johaug. Justyna Kowalczyk była dziewiąta.

Norweżka Heidi Weng miał wielką szansę wygrać Ski Tour Canada. Wyruszyła na trasę jako pierwsza, miała pół minuty przewagi, ale biegła słabo i szybko została doścignięta przez Therese Johaug. Na podbiegu Johaug oderwała się do rodaczki i niezagrożona ruszyła do mety. Drugie miejsce zajęła Wang, a trzecie kolejna Norweżka Ingvild Flugstad Oestberg.

Justyna Kowalczyk wskoczyła do "10", zajęła 9. miejsce. Gdyby policzyć tylko czas sobotniego biegu, to zajęła 6. pozycję. Bieg odbywał się na podstawie czasów z poprzednich startów w kanadyjskim cyklu. Polka poprawiła się o trzy pozycje.

To był ostatni bieg w tym sezonie Pucharu Świata. Kryształową Kulę zdobyła Therese Johaug - 2235 pkt. Drugie miejsce zajęła Ingvild Flugstad Oestberg - 2051, a trzecie Heidi Weng - 1846. Kowalczyk została sklasyfikowana na 16. pozycji - 448.