Puchar Polski: Legionovia Legionowo - Górnik Zabrze 0:1

Marzena Bugała-Azarko
Piłkarze Górnika Zabrze awansowali do 1/8 Pucharu Polski. Zespół Marcina Brosza, występując w najmocniejszym składzie, pokonał trzecioligową Legionovię tylko 1:0. Gola zdobył Igor Angulo.

Jedyny gol meczu padł w 17 minucie. Szymon Żurkowski posłał kapitalne podanie do Igora Angulo i Hiszpan strzałem lewą nogą bez przyjęcia posłał piłkę do siatki. Wynik nie uległ już zmianie do końca spotkania.

Zabrzanie zagrali w najmocniejszym składzie, ale - zwłaszcza w pierwszej połowie - mieli sporo problemów i równie dużo szczęścia. Zwłaszcza w 9 minucie, gdy po uderzeniu Eryka Więdłochy Górnika uratował słupek.

Trzecioligowcy toczyli wyrównany bój i ekipa Marcina Brosza nie mogła być pewna zwycięstwa.

- Chcielibyśmy strzelić gola na 2:0, uspokoić grę i skorzystać z tego, że gospodarze będą musieli się otworzyć - mówił w przerwie Łukasz Wolsztyński.

Górnik tego planu nie zrealizował, ale w drugiej połowie ich dominacja była już wyraźna. Kontrolując grę oszczędzali siły mając w perspektywie sobotni mecz z Legią Warszawa.

W doliczonym czasie gry Kamil Zapolnik powtórzył wyczyn Żurkowskiego, ale Konrad Nowak w sytuacji sam na sam kopnął piłkę wysoko nad poprzeczką.

Losowanie 1/8 finału odbędzie się 9 listopada.

Legionovia Legionowo - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)