Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa: Mistrz rozczarował w starciu z beniaminkiem ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Mistrz Polski nie zdołał pokonać beniaminka mimo że w Krakowie wspierali go częstochowscy kibice  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Mistrz Polski nie zdołał pokonać beniaminka mimo że w Krakowie wspierali go częstochowscy kibice Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wojciech Matusik / Polskapress
W rozegranym 9 marca meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice zremisowała z Rakowem Częstochowa 1:1. Beniaminek na stadionie w Krakowie od 21 minuty grał w dziesiątkę, ale po przerwie siły na boisku się wyrównały. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa.

Piłkarze Rakowa w doliczonym czasie gry dali sobie w meczu z Puszczą wydrzeć zwycięstwo z rąk. Częstochowianie są niepokonani w lidze już od czterech spotkań, ale wciąż kiepsko spisują się na obcych boiskach, na których nie potrafią wygrać w lidze od 8 października.

Podopieczni trenera Dawida Szwargi dobrze zaczęli pojedynek z beniaminkiem, bo już w 7 minucie formę Oliwiera Zycha sprawdził mocnym strzałem z dystansu Ante Crnac. Później pomocną dłoń do mistrza Polski wyciągnęli gospodarze. Najpierw za brutalny faul na Gustavie Berggrenie na połowie Rakowa z boiska wyrzucony został Ioan-Calin Revenco i Puszcza od 21 minuty musiała grać w dziesiątkę.

Raków szybko wykorzystał liczebną przewagę. Po centrze Ericka Otieno piłkę dotknął najpierw Jakub Serafin, a później Artur Kraciun i Mołdawianin zmieniając lot futbolówki pokonał własnego bramkarza. Częstochowianie mieli przewagę i jeszcze przed przerwą Dawid Drachal zdobył drugą bramkę, ale nie została ona uznana, bo wcześniej na pozycji spalonej był Crnac.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU PUSZCZA - RAKÓW

Wydawało się, że Raków ma wszystko pod kontrolą tymczasem zaraz po przerwie siły na boisku się wyrównały. Fran Tudor sfaulował Romana Jakubę za co został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Częstochowianie mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale najpierw po główce Władysława Krchergina, a później strzale Bartosza Nowaka piłka trafiała w słupek.

Beniaminek przebudził się w końcówce. Po strzale Tomasza Wojcinowicza zakotłowało się w polu karnym, ale Vladan Kovacević poradził sobie z tym uderzeniem. W doliczonym czasie gry po strzale Piotra Mrozińskiego piłka trafiła w rękę Bogdana Racovitana i sędzia wskazał na jedenastkę. Pewnym egzekutorem karnego był Lukasz Sołowiej doprowadzając do wyrównania.

Puszcza Niepołomice - Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

Bramki 0:1 Artur Kraciun (26-samobójcza), 1:1 Łukasz Sołowiej (90+1-karny)