Rajd Azorów 2014: Kajetanowicz i Baran wygrali odcinek...

  Rajd Azorów 2014: Kajetanowicz i Baran wygrali odcinek specjalny

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kajetan Kajetanowicz w Rajdzie Azorów
  1/3
  przejdź do galerii

  Kajetan Kajetanowicz w Rajdzie Azorów ©Orlen Team

  Zwycięstwem na widowiskowej próbie Grupo Marques Kajetanowicz i Baran zakończyli zmagania podczas pierwszej sobotniej pętli Rajdu Azorów.
  Kajetan Kajetanowicz i Jarek Baran tuż po godzinie 10-tej lokalnego czasu, jako dziewiąta załoga, wyruszyli na odcinki specjalne drugiego etapu Rajdu Azorów.

  Reprezentanci LOTOS Rally Team na zdradliwej i miejscami bardzo śliskiej szutrowej nawierzchni rozpoczęli sobotnią rywalizację od odcinka Graminhais, na którym jadąc pierwsze kilometry we mgle, wykręcili trzeci czas w całej stawce 5. rundy Rajdowych Mistrzostw Europy.

  Na środkowym odcinku w pętli, który kibice na całym świecie mogli śledzić na żywo w Eurosporcie, uzyskali czwarty czas, wyprzedzając aż o 10 sekund trzeciego w klasyfikacji generalnej rajdu Vasiliya Gryazina. Zwycięstwem na widowiskowej próbie Grupo Marques Kajetanowicz i Baran zakończyli zmagania podczas pierwszej sobotniej pętli Rajdu Azorów.

  Kajetan startując w parze z liderem rajdu Bernardo Sousą, na odcinku liczącym niespełna 4 kilometry, na oczach tysięcy zgromadzonych tam kibiców, pokonał lokalnego asa o prawie 4 sekundy.

  Dziś Mistrzowie Polski powtórzyli swój sukces z czwartku, kiedy również w wyścigu równoległym byli najszybsi z całej stawki. Po pierwszej sobotniej pętli jedyna polska załoga startująca na Azorach zajmuje czwartą pozycję w klasyfikacji drugiego etapu.

  Kajetan Kajetanowicz: Super, że możemy znowu wgryzać się w azorskie szutry oraz nawijać na koła Fiesty kolejne kilometry. One bezpośrednio przekładają się na doświadczenie, a o to nam chodzi – żeby zebrać go jak najwięcej i wywieźć z Azorów jedynie taki „nadbagaż” – no może jeszcze jakieś pamiątki dla znajomych.


  *Matura 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI + PRZECIEKI
  *Elementarz: Bezpłatny podręcznik POBIERZ PDF
  *Weź udział w quizach Dziennika Zachodniego. SPRAWDŹ SWOJĄ WIEDZĘ
  *Prawo jazdy kat. A. Egzamin na motocykl [PORADNIK WIDEO, ZDJĘCIA PLACU]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo