Raków Częstochowa - Qarabag FK 3:0. Raków zaczął tureckie sparingi od wygranej ZDJĘCIA

Piłkarze Rakowa zwycięstwem zakończyli pierwszy sparing w tym roku  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa zwycięstwem zakończyli pierwszy sparing w tym roku Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Rakow1921/Twitter
W pierwszym meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji Raków Częstochowa pokonał 13 stycznia Qarabag FK 3:0. Bramki dla lidera PKO Ekstraklasy zdobyli Ivi Lopez i Vladislavs Gutkovskis. Zobaczcie zdjęcia ze sparingu Rakowa z mistrzem Azerbejdżanu.

Raków Częstochowa - Qarabag FK 3:0. Raków zaczął tureckie sparingi od wygranej

Piłkarze Rakowa od 2 stycznia przebywają na zgrupowaniu w Turcji. Po kilkunastu treningach przeprowadzonych w Belek częstochowianie rozegrali w trakcie tego obozu pierwszy sparing pokonując Qarabag FK.

Dziewięciokrotny mistrz Azerbejdżanu i obecny lider azerskiej ekstraklasy był wymagającym rywalem. Podopieczni trenera Marka Papszuna dość pewnie poradzili sobie jednak z uczestnikiem fazy grupowej Ligi Europy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - QARABAG

Prowadzenie dla wicemistrzów Polski już w 10 minucie gry zdobył Ivi Lopez. Hiszpan rozegrał piłkę przed polem karnym z Patrykiem Kunem i precyzyjnie przymierzył przy słupku z 18 m.

Zwycięstwo lidera PKO Ekstraklasy przypieczętował w II połowie Vladislavs Gutkovskis. Zaraz po przerwie Łotysz wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po sprytnym prostopadłym podaniu Gustava Berggrena.

Tuż przed końcem spotkania popularny "Gutek" przelobował golkipera rywali po strzale głową poprzedzonym precyzyjnym dośrodkowaniem z rzutu różnego Marcina Cebuli.

W zespole Rakowa zadebiutowali w tym spotkaniu Brazylijczyk Jean Carlos pozyskany z Pogoni Szczecin oraz Adrian Gryszkiewicz, który do Częstochowy trafił z SC Padeborn. Obaj weszli na murawę po przerwie. W pełni sił po długiej kontuzji jest już Cebula, który w II połowie pojawił się na boisku po dłuższej przerwie ponownie zakładając koszulkę częstochowian..

Kolejny mecz w Turcji Raków rozegra w poniedziałek. Rywalem częstochowian będzie FCSB Bukareszt, czyli dawna Steaua. Podopieczni trenera Papszuna przebywać będą na obozie w Belek do 21 stycznia.

Raków Częstochowa - Qarabag FK 3:0 (1:0)
1:0 Ivi Lopez (10), 2:0 Vladislavs Gutkovskis (47), 3:0 Vladislavs Gutkovskis (84)

Raków Kovačević - Svarnas, Petrášek (71. Racovițan), Rundić (71. Gryszkiewicz)- Tudor (65. Długosz), Berggren (65. Papanikoláou), Papanikoláou (30. Lederman), Kun (46. Jean Carlos) - Nowak (65. Musiolik), Piasecki (46. Gutkovskis), Ivi Lopez (77. Cebula).