Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:1 ZDJĘCIA Trzecia z rzędu wygrana lidera

Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w Bełchatowie Stal Mielec  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa Częstochowa pokonali w Bełchatowie Stal Mielec Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. piotr tokarczyk
Raków Częstochowa pokonał Stal Mielec 2:1 w meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Lider tabeli zgodnie z przewidywaniami okazał się lepszy od beniaminka, a bohaterem spotkania w Bełchatowie był Ivi Lopez. Hiszpan zdobył obydwa gole dla gospodarzy. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków Częstochowa - Stal Mielec.

Raków Częstochowa - Stal Mielec 1:0. Trzecia z rzędu wygrana lidera

Ivi Lopez w Primera Division strzelił gola Realowi Madryt na Santiago Bernabeu, ale w Rakowie miał problemy z przebiciem się do podstawowej jedenastki. Gdy jednak Hiszpan w końcu znalazł się w wyjściowym składzie częstochowian to od razu potwierdził swoje nieprzeciętne umiejętności. W meczu z Górnikiem w Zabrzu strzelił dwa gole, a w dzisiejszym spotkaniu ze Stalą Mielec był najgroźniejszym zawodnikiem drużyny trenera Marka Papszuna i znów wpisał się na listę strzelców.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW CZĘSTOCHOWA - STAL MIELEC

Lopez po raz pierwszy mógł zdobyć gola już w 3 minucie pojedynku z beniaminkiem PKO Ekstraklasy. Po jego kąśliwym strzale Rafał Skrzypczak zdołał jednak odbić piłkę, a dobitka piętą Davida Tijanicia była minimalnie niecelna. Słoweniec świetnie czuje się w Częstochowie i znów dostał powołanie do reprezentacji Słowenii na listopadowe mecze kadry.

Druga okazja Hiszpana już skończyła się golem. Marko Poletanović idealnie wycofał piłkę z końcowej linii do Lopeza, a ten z 10 m strzelił w długi róg nie do obrony. Tuż przed przerwą napastnik gospodarzy miał kolejną sytuację wypracowaną przez Poletabnovicia, ale tym razem w sytuacji sam na sam pomylił się o kilkanaście centrymetrów strzelając obok słupka.

Po raz drugi Lopez wpisał się na listę strzelców w 66 minucie gry. Hiszpan popisał się kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z blisko 30 m. Piłka przeleciała nad murem, a następnie opadając wpadła do siatki tuż przy słupku. To był pierwszy gol w tym sezonie PKO Ekstraklasy z rzutu wolnego. Raków mógł podwyższyć wynik. W I połowie świetną okazję zmarnował Vladislav Gutkovskis strzelając głowa obok słupka. Po zmianie stron swoich sytuacji nie wykorzystali Patryk Kun i Tomas Petrasek.

Stal nie bardzo potrafiła zagrozić bramce częstochowian. Do przerwy jedynym groźniejszym momentem był strzał z rzutu wolnego Macieja Domańskiego. W II połowie goście niespodziewanie strzelili jednak kontaktową bramkę po akcji rezerwowych. Po dalekim podaniu Jakuba Wróbla sam na sam z bramkarzem znalazł się Paweł Tomczyk. Jakub Szumski wyszedł z tego pojedynku obronną ręką, lecz wobec dobitki Domańskiego był już bezradny. Były piłkarz Rakowa tą bramka przypomniał się dawnym kolegom z drużyny. W końcówce mielczanie starali się wyrównać - groźnie z wolnego strzelał Petteri Forsell, lecz częstochowianie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.

Raków Częstochowa - Stal Mielec 2:1 (1:0)
1:0 Ivi Lopez (27), 2:0 Ivi Lopez (66-wolny), 2:1 Maciej Domański (77)