Raków - Sporting: Mistrz Polski nie zdołał pokonać osłabionych Portugalczyków ZDJĘCIA

Piłkarze Rakowa Częstochowa zdobyli pierwszy punkt w Lidze Europy remisując ze Sportingiem Lizbona  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Rakowa Częstochowa zdobyli pierwszy punkt w Lidze Europy remisując ze Sportingiem Lizbona Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym 26 października meczu Ligi Europy Raków Częstochowa zremisował w Sosnowcu ze Sportingiem Lizbona 1:1. Mistrz Polski nie zdołał pokonać lidera portugalskiej ekstraklasy, choć niemal przez całe spotkanie grał w liczebnej przewadze, ale zdobył pierwszy punkt i pierwszą bramkę w LE. Zobaczcie zdjęcia z meczu Raków - Sporting.

Raków - Sporting: Mistrz Polski nie zdołał pokonać osłabionych Portugalczyków

Raków zdobył pierwszy punkt w Lidze Europy. Częstochowianie zremisowali w Sosnowcu ze Sportingiem, który jest ich najbardziej utytułowanym grupowym rywalem. Klub z Lizbony gra w europejskich pucharach nieprzerwanie do 1977 roku, a w dorobku ma Puchar Zdobywców Pucharów oraz 19 tytułów mistrza kraju.

Mecz zaczął się niespodziewanie, bo goście już od 8 minuty grali w osłabieniu. Victor Gyokeres nadepnął z tyłu na łydkę Zorana Arsenicia i sędzia najpierw pokazał Szwedowi żółtą kartkę, ale po analizie VAR zmienił ją na czerwoną i wyrzucił go z boiska. Niestety murawę musiał opuścić również chorwacki obrońca, który niedawno wrócił do zdrowia po dwóch miesiącach przerwy. Arsenić nie mógł kontynuować gry i zastąpił go inny rekonwalescent Jean Carlos.

Sporting nie przejął się jednak tym, że musiał grać w dziesiątkę i szybko objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rogu Pedro Goncalvesa głową do siatki piłkę posłał kapitan lidera portugalskiej ekstraklasy Sebastian Coates.

Raków niemal przez całe spotkanie grał w liczebnej przewadze, lecz pierwszy strzał na bramkę gości, zresztą niecelny, oddał dopiero w 31 minucie Milan Rundić. Chwilę później w dobrej sytuacji spudłował John Yeboiah i to były jedyne dobre okazje częstochowian do przerwy.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU RAKÓW - SPORTING

Druga połowa rozpoczęła się od świetnej sytuacji Jeana Carlosa. Brazylijczyk po centrze Marcina Cebuli strzelał z 3 m, lecz do siatki trafił on zamiast piłki, która przeleciała obok słupka.

Raków miał zdecydowaną przewagę, ale Sporting bronił się całą drużyną. Dopiero w 79 minucie częstochowianie udokumentowali swoja dominację golem. Po akcji Srdana Plavsicia i Władysława Kochergina z bliska piłkę do siatki wepchnął Fabian Piasecki, który chwilę wcześniej wszedł na boisko.

W drugim meczu grupy D Sturm Graz zremisował z Atalantą Bergamo 2:2. W następnej kolejce 9 listopada Raków pojedzie do Lizbony na spotkanie ze Sportingiem, a Atalanta gościć będzie Sturm.

Raków Częstochowa - Sporting Lizbona 1:1 (0:1)

Bramki 0:1 Sebastian Coates (14), 1:1 Fabian Piasecki (79)

Sędziował Anastássios Papapétrou (Grecja)

Żółte kartki Berggren, Kochergin, Jean Carlos (Raków) - Coates, Diomande (Sporting)